22 lipca w siedzibie KM PSP Krosno odbyło się uroczyste spotkanie z nadbryg. Bogdanem Kuligą Podkarpackim Komendantem Wojewódzkim PSP. Była to pierwsza oficjalna wizyta Komendanta w Krośnie, po otrzymaniu przez niego w dniu 2 maja 2014r. aktu nominacyjnego na stopień nadbrygadiera z rąk Bronisława Komorowskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Pierwsza wizyta miała mieć miejsce podczas krośnieńskich uroczystości Dnia Strażaka w maju 2014 roku, w których nie mógł uczestniczyć ze względu na stan zagrożenia powodziowego. Podkarpacki Komendant Wojewódzki kierował wtedy pracami sztabu mającymi za zadanie zminimalizowanie skutków nadmiernych opadów deszczu i ewentualnych potopień.

Spotkanie z nadbrygadierem Bogdanem Kuligą

Podczas uroczystego spotkania st. bryg. Krzysztof Korzec Komendant Miejski PSP w Krośnie wraz ze swoim Zastępcą st. bryg. Mariuszem Bieńczakiem, gratulując zaszczytnej nominacji wręczyli Podkarpackiemu Komendantowi atrybut generała - szablę, którą jak przystało na "Krosno - Miasto Szkła" wykonano właśnie ze szkła.

W spotkaniu uczestniczyli strażacy i pracownicy KM PSP Krosno oraz m.in. przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Krośnie oraz przedstawiciele byłych pracowników Komendy Wojewódzkiej PSP w Krośnie.

Spotkanie z nadbrygadierem Bogdanem Kuligą

Nadbrygadier Bogdan Kuliga Podkarpacki Komendant Wojewódzkim PSP, pochodzi z Korczyny w powiecie krośnieńskim. Swoją przygodę z zawodowym pożarnictwem zaczynał w 1981 roku zostając studentem Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej, którą ukończył już jako Szkołę Główną Służby Pożarniczej w 1986 roku. W tym samym roku rozpoczął służbę, jako oficer w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Krośnie. W 1988 został powołany na stanowisko Komendanta Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej "Krosnolen".

Po roku czasu powrócił do krośnieńskiej Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnych, gdzie pełnił służbę jako Naczelnik Wydziału Operacyjnego. W marcu 1999 roku został powołany na Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Od stycznia 2006 roku był Zastępcą Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie. 15 października 2011 roku został powołany na stanowisko Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
Udostępnij ten artykuł znajomym: