W Lubatowej otwarto przedszkole, którego może pozazdrościć niejedno duże miasto.
Na ten moment rodzice z Lubatowej czekali z niecierpliwością. W sobotę (31.08) odbyło się uroczyste otwarcie nowego gminnego przedszkola.

Przedszkole w Lubatowej

Jego budowa rozpoczęła się w 2016 roku. Pomimo wielu trudności z jakimi musieli zmierzyć się samorządowcy i wykonawcy inwestycji, teraz można stwierdzić, że obiekt prezentuje się imponująco.

Przedszkole imponuje przede wszystkim przestronnością i nowoczesnością. Oprócz kolorowych sal, przedszkole posiada m.in. szatnie, aulę widowiskową, kuchnię i stołówkę. Na zewnątrz znalazło się miejsce na plac zabaw i parking dla zmotoryzowanych rodziców.

Jak wielokrotnie podczas otwarcia podkreślano, takiego przedszkola może pozazdrościć niejedno duże miasto. Szczególnie, że udało się włączyć mury starego budynku szkoły w projekt nowego przedszkola zachowując charakter tego miejsca, ważny w kontekście historii miejscowości.

otwarcie przedszkola w Lubatowej

Symbolicznego przecięcia wstęgi, oznaczającego oficjalne otwarcie, dokonał Starosta Krośnieński Jan Pelczar, Przewodniczący Rady Miejskiej Rajmund Boczar, Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj, Zastępca Burmistrza Jacek Rygiel i przedstawiciel uczniów. Wcześniej odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. proboszcza Ryszarda Królickiego, który też dokonał poświęcenia budynku. Natomiast później był czas na zwiedzanie.

otwarcie przedszkola w Lubatowej

Podczas części artystycznej uroczystości goście mogli obejrzeć występy dzieci i młodzieży. Były też przemówienia i prezenty dla placówki. Na zakończenie był poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

otwarcie przedszkola w Lubatowej

Koszt inwestycji, wraz z wyposażeniem, to blisko 8 mln zł. Ogólna powierzchnia użytkowa to 1368 m kw, a kubatura 7005 m sześciennych.

Od poniedziałku swoją pierwszą edukację w nowym przedszkolu rozpocznie ponad 120 dzieci w 5 grupach. Docelowo może być ich nawet 150. Przedszkole zapewni opiekę w godzinach od 06:30 do 16:30.