1 września we Wrocance odbyła się kolejna edycja Rozaliady, pikniku dla całych rodzin.
Wiele osób i instytucji zaangażowało się w organizację tego przedsięwzięcia, by efekt końcowy był naprawdę imponujący. Plac zabaw, animacje dla najmłodszych, mnóstwo tematycznych stoisk sprawiło, że nikt z obecnych na Rozaliadzie nie mógł narzekać na nudę.

Jednostka strzelecka z Krosna, grupa ratownictwa medycznego, Legion Gerarda, salon fryzjerski Sarii, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, zapewniło moc atrakcji, zarówno dla dzieci, bo do nich głownie jest skierowana ta impreza, ale także dorośli mogli znaleźć coś dla siebie. Można było pooglądać trofea myśliwskie, kupić sadzonki krzewów i drzew, czy też uczestniczyć w konkursie o przyrodzie. Jak zwykle niezmienną popularnością cieszył się "basen szczęścia", z którego "wyłowiono" ponad 400 atrakcyjnych nagród.

Rozaliada we Wrocance

Podczas Rozaliady, wręczone zostały także nagrody w konkursie zorganizowanym przez szkołę podstawową o tematyce związanej ze św. Rozalią oraz Wrocanką. Konkurs ten odbył się w ramach projektu: „Drogami św. Rozalii- rozwój Wrocanki poprzez zagospodarowanie terenu wokół kaplicy św. Rozalii, oraz popularyzacja jej kultu”. Projekt współfinansowany przez budżet Województwa Podkarpackiego. Nagrody wręczała dyrektor szkoły Nina Hanus, a otrzymali je:

W kategorii klas I-III.
1 miejsce Zuzia Głód, 2 Jagna Kostrząb, 3 Natalia Nowak.

W kategorii klas IV-VIII
1 miejsce Paulina Hejnar, 2 Bernadetta Kucharska, a trzecie miejsce Adrianna Longawa.

Działo się również na naszej scenie. Prezentowały się wokalistki Studia Zajdel, zespół Piece Of Cakez Rzeszowa. Bardzo niezobowiązujące trio muzyczne złożone z dwóch gitar, cajon’a i dwóch głosów, w użyciu trzech panów: Krzyśka Delikata, Maćka Słysza i Przemka Obirka. Pomimo tego że nazwa jest angielska grają głównie utwory polskie: rock/pop/poezja śpiewana/piosenka turystyczna/ Piosenka żeglarska. Kolejnym zespołem była dobrze już znana wroceńskiej publiczności grupa Chilloud w przebojach muzycznych z całego świata. Na zakończenie tegorocznej Rozaliady wystąpiła doskonale wszystkim znana Majka Jeżowska-wokalistka obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym, kompozytorka, autorka wielu przebojów :„Najpiękniejsza w klasie”, „Od rana mam dobry humor”, ”Margarita”. Od wielu lat przyciąga na swoje familijne koncerty bardzo szeroką publiczność, ze swoją kolorową osobowością, wspaniałymi piosenkami, kontaktem z publicznością i humorem potrafi porwać do zabawy każdego widza, a jej koncert to okazja do wspólnego śpiewania, tańca i uśmiechu dla całej rodziny, i tak też było we Wrocance.

Rozaliada we Wrocance

W trakcie koncertu rozdawała publiczności swoje zdjęcia, oczywiście z autografem, plakaty, a dla najbardziej aktywnych słuchaczy, swoją najnowszą płytę: „Bajkowo”. Po koncercie, każdy kto tylko chciał i miał na tyle wytrwałości, by stać w długiej kolejce, mógł otrzymać jej autograf, płytę lub plakat. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg imprezy, a w szczególności sołtys Ani Sieniawskiej – Kuras, druhom z jednostek OSP we Wrocance i Targowiskach, Stowarzyszeniu Nasza Wrocanka, oraz księdzu proboszczowi Janowi Nigborowiczowi za wyrozumiałość i sporo kilowatów prądu do scenotechniki. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Wójt Gminy Miejsce Piastowe oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.