W niedzielę 27 lipca we Wrocance na placu przy OSP Wrocanka odbyły się drugie zawody strażackie Najtwardszy Strażak o puchar OSP Wrocanka. Zawody zostały zorganizowane przez Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrocance, Zarząd Gminny Związku ZOSP RP w Miejscu Piastowym oraz przez Urząd Gminy Miejsce Piastowe.
Miano "Najtrwadszego Strażaka" otrzymał ten, kto w najkrótszym czasie i z jak najmniejszą liczbą punktów karnych, wykonał wszystkie 4 konkurencje, jedna po drugiej bez chwili wytchnienia. Strażak ubrany w ubranie ochronne z aparatem ochrony dróg oddechowych na plecach, musiał pokonać tor przeszkód na odcinkach:
- rozwijanie linii wężowej (3 węże W-75) i zwijanie tych węży,
- wykonanie 20 podwójnych uderzeń młotem 5 kg w stół (dół i góra), a następnie przeniesienie dwóch pojemników każdy o masie 20 kg na wyznaczoną odległość i ewakuowanie manekina ważącego około 35 kg na odległość 30 m (ściąga aparat ochrony dróg oddechowych)
- wyjście na dach po złożonych przez siebie przęsłach drabiny nasadkowej, gdzie po połączeniu 2 odcinków węży W-52 do rozdzielacza, następowało zejście z powrotem na dół do stanowiska motopompy,
- bieg z dwoma wężami W-75 na odcinku 200 m i powrót dwoma wężami W-52.

najtwardszy strażak we Wrocance

Pogoda nie rozpieszczała zawodników – startowali oni w 30 stopniowym upale a następnie w deszczu podczas burzy.

W zawodach wzięło udział łącznie 22 strażaków reprezentujących 7 drużyn z terenu powiatu krośnieńskiego i 1 drużynę ze Słowacji. W klasyfikacji indywidualnej turniej wygrał Jacek Kuźnar (5 min 6 sek.) z jednostki OSP Głowienka. Drugie miejsce zajął Stanisław Borek (05.18.) z KM PSP Krosno, a trzecim najtwardszym strażakiem został Radosław Niepokój (05.24.) reprezentujący OSP Wrocanka. Drużynowo turniej wygrali strażacy z KM PSP Krosno, drugie miejsce zajęła drużyna z OSP Korczyna, a trzecie OSP Wrocanka.