2 września w Krośnie rozpoczęła działalność Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Niebieska 21".
W poniedziałek 2 września swoje podwoje dla pierwszych uczniów otworzyła Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Niebieska 21". Mieści się ona w charakterystycznym bo kolorowym budynku przy ul. Czajkowskiego w Krośnie.

otwarcie boiska

Szkoła zapewnia świetnie wyposażone sale i opiekę pedagogiczną gwarantujące tym samym znakomite warunki do rozwoju dzieci wymagających specjalistycznej opieki. Zaletą są mało liczne klasy, dwóch nauczycieli w klasie i kierowana indywidualnie do każdego dziecka pomoc.

- Jesteśmy szkołą kameralną, takiej szkoły nie ma. Będziemy rozwijać talenty i nie będziemy patrzeć czy dziecko jest niepełnosprawne czy całkowicie zdrowe. Jest to miejsce dla wszystkich - mówi dyrektor placówki Grażyna Gregorczyk.

pasowanie na ucznia

Już na początku działalności placówki bardzo wysoko poprzeczkę postawił jej pomysłodawca, założyciel i sponsor Jan Papierz, biznesmen związany z siecią sklepów z materiałami budowlanymi Merkury Market.

- Szkoła stworzona jest dla dzieci i one mają się czuć tutaj bardzo dobrze, jak w domu a może nawet lepiej. Aby tego dokonać musimy pozyskiwać grono pedagogów i rehabilitantów, którzy są pasjonatami. Pracy mamy dużo a pomysłów jeszcze więcej - mówił podczas otwarcia Jan Papierz. Zapowiedział zaangażowanie w specjalistyczną opiekę i kompleksową rehabilitację podopiecznych z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć medycyny.

Jan Papierz

Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego połączonej z inauguracją działalności szkoły towarzyszyło pierwsze, historyczne pasowanie na ucznia. Był też okazały, okolicznościowy tort przygotowany przez Mistrza Cukiernictwa Roberta Wołczańskiego. Goście po zakończeniu części oficjalnej mogli zwiedzić placówkę. Nieopodal budynku otwarto także boisko ze sztuczną murawą.

~Krosnianka

16-09-2019 09:09 10 64

Super gratulacje dla pana Jana oby wiecej takich ludzi
Odpowiedz

~Stan

15-09-2019 18:35 6 71

Gratulacje dla Pana Sponsora i wszystkuch ludzi dobrej woli.Jestem pewien sukcesu.Pan Jan zapewne postawił wysoko poprzeczkę...
Bardzo ciekawy pomysł.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.