Ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierujący renaultem, który zasnął w prowadzonym przez siebie pojeździe. Z kolei badanie stanu trzeźwości 62-letniej kierującej peugeotem wykazało u niej 2,5. Drogowym przestępcom może grozić nawet więzienie.
W sobotę krośnieńscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwoje pijanych, drogowych przestępców. Pierwszy z nich wpadł w Odrzykoniu. Około godz. 15, na ul. Armii Krajowej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowego peugeota. Badanie stanu trzeźwości 62-letniej kierującej wykazało około 2,5 promila alkoholu w jej organizmie.

Do kolejnego zatrzymania doszło w Rogach. Przed godz. 20, na odcinku drogi krajowej nr 19, policjanci krośnieńskiej drogówki podjęli interwencję wobec kierującego renaultem, który na widok nadjeżdżającego radiowozu zjechał do przydrożnej zatoki autobusowej. Kiedy policjanci podjechali do unieruchomionego pojazdu, siedzący w jego wnętrzu kierowca spał. Drzemiący za kierownicą 40-latek ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

O przyszłości kierowców zatrzymanych "na podwójnym gazie" zadecyduje sąd. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij ten artykuł znajomym: