W sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, w ramach programu profilaktycznego "Jestem widoczny, jestem bezpieczny", odbyło się spotkanie z pierwszoklasistami.
W środę 18 września w sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, w ramach programu profilaktycznego "Jestem widoczny, jestem bezpieczny", odbyło się spotkanie z pierwszoklasistami. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich krośnieńskich szkół podstawowych, publicznych i niepublicznych.

spotkanie w RCKP

W trakcie spotkania przedstawiciele szkół odebrali dla swoich uczniów m.in. akcesoria odblaskowe służące do bezpiecznego poruszania się po drodze i gry edukacyjne. Odbył się także konkurs wiedzy przygotowany przez krośnieńskich policjantów, strażaków i strażników miejskich. W jego trakcie pierwszoklasiści utrwalili ważne zasady bezpiecznych zachowań w domu i na drodze. Mogli też poznać wyposażenie osobiste i ochronne strażaka i sprawdzić się w znajomości umundurowania służb.

spotkanie z pierwszoklasistami

Akcja "Jestem widoczny, jestem bezpieczny" realizowana jest w ramach programu Prezydenta Miasta Krosna "Dorastam Bezpiecznie". Jego celem jest przede wszystkim podejmowanie działań profilaktycznych w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na terenie szkoły i poza jej obrębem oraz zapobieganie zagrożeniom, na jakie narażony jest dorastający młody człowiek.

Jestem widoczny, jestem bezpieczny w Krośnie

W spotkaniu uczestniczył m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran, Przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit, Komendant Miejski Policji w Krośnie mł. insp. Leszek Buryła, Komendant Straży Miejskiej w Krośnie Tomasz Wajdowicz.

Fotorelacja ze spotkania: