Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna spotkał się z dziennikarzami w Krośnie.
Środowa konferencja prasowa w Krośnie, z udziałem Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, zorganizowana została na terenie farmy fotowoltaicznej firmy Splast przy ul. Lotników. - W programie Koalicji Obywatelskiej ważnym elementem jest czyste powietrze i woda. Dla mieszkańców Krosna i całego regionu w ostatnich latach bardzo uciążliwym jest problem smogu. Technologie zastosowane w tej firmie jest to przykład w jakim kierunku powinien iść rozwój w wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii - mówiła kandydatka do Sejmu Joanna Frydrych.

Szef Platformy podkreślił, że program Koalicji Obywatelskiej jest w sporej części poświęcony środowisku. Zdaniem Grzegorza Schetyny tylko dobra współpraca między rządem i samorządami da szanse na poprawę jakości życia i zdrowia mieszkańców.

Grzegorz Schetyna w Krośnie

Przewodniczący PO przedstawił Krosno jako przykład miasta świetnie zarządzanego przez Piotra Przytockiego i rozwijającego się dzięki środkom unijnym. Jednocześnie podkreślił, że istnieje wiele zagrożeń dla samorządu. Zdaniem przewodniczącego PO, obecne działania rządu ograniczają kompetencje samorządów i fundusze, głównie poprzez reformę edukacji Anny Zalewskiej. Dodał też, że w swoim programie Koalicja Obywatelska ma ważne zobowiązania dające szanse samorządom, gwarantujące im niezależność od władzy centralnej. Zrealizowanie tych zobowiązać mają gwarantować tylko kandydaci Koalicji Obywatelskiej. - Dzisiaj musimy stawiać na ludzi, którzy podejmą to zobowiązanie. Zobowiązanie dobrej reprezentacji i ciężkiej pracy w Warszawie, która tak naprawdę ma reprezentować region. Mało jest takich regionów jak Podkarpacie, które właśnie takiego wsparcia potrzebują - mówił Grzegorz Schetyna.

Podczas konferencji zaprezentowali się kandydaci do Sejmu i Senatu.

Zapis konferencji prasowej: