W poniedziałek krośnieńscy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 1307 kierowców. Ujawnili 6 kierujących, którzy usiedli za kierownicą, mimo wypitego wcześniej alkoholu.
16 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie oraz 6 policjantów z podległych jej komisariatów, realizowało w poniedziałek działania "Trzeźwy poranek". W ramach prowadzonej akcji ujawnili 3 kierujących w stanie po użyciu alkoholu i 3 osoby, które kierowały pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Około godz. 6:30, podczas kontroli prowadzonej w Zręcinie, funkcjonariusze krośnieńskiej drogówki wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego motorowerzystę. Policyjny alkomat wskazał około 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy jednośladu. Dwie godziny później w Odrzykoniu, mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego mitsubishi. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. W tym samym czasie w Głowience wpadł pijany kierowca fiata, który miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W efekcie przeprowadzonych działań, pięciu amatorów jazdy na "podwójnym gazie" straciło swoje prawa jazdy. O przyszłości nietrzeźwych kierowców zadecyduje sąd.
Udostępnij ten artykuł znajomym: