W sobotę 28 września odbyła się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie.
Pielgrzymka Róż Żywego Różańca to coroczna tradycja członków wspólnoty Róż Żywego Różańca, za każdym razem organizowana w innej parafii. W tym roku pielgrzymka odbyła się w sobotę 28 września do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie, wzięło w niej udział około tysiąca wiernych.

Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Jana Pawła II

Pielgrzymka odbywała się pod hasłem "Różaniec owocem tchnienia Ducha Świętego". Mszę św. sprawowaną pod przewodnictwem bpa Stanisława Jamrozka poprzedziła katecheza. Wygłosił ją ks. Jan Smoła, diecezjalny duszpasterz Róż Żywego Różańca i ks. prałat Marian Bocho, proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu. Po katechezie pielgrzymi zostali podzieleni na cztery grupy, w zależności jaką tajemnicę odmawiają w bieżącym miesiącu, aby wspólnie pomodlić się.

Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Jana Pawła II

Na zakończenie nastąpiło przekazanie Sztandaru Róż Żywego Różańca dla Parafii Archikatedralnej w Przemyślu, która za rok będzie gościć członków Róż Różańcowych. Przekazany został także obraz do peregrynacji dla Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej i wręczona została Złota Róża dla Parafii pw. św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie.

~jaco

30-09-2019 13:31 2 70

niestety, dla młodzieży kościół argumenty ma żadne.
Odpowiedz

~Bilbo Baggins

30-09-2019 12:26 1 75

W zakresie od 60 do nieskończoności.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.