W niedzielę w Krośnie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Konwencja miała charakter zamknięty, do kina "Sokół" mogli wejść tylko zaproszeni goście i dziennikarze. Próbowała ją zakłócić garstka zwolenników KOD-u i środowisk z nim związanych. Najpierw ustawiając się po drugiej stronie jezdni przed wejściem do kina a później na jego tyłach.Sala była wypełniona po brzegi, tak że brakowało dla wielu miejsc siedzących. Konwencja zaczęła się z niewielkim opóźnieniem, poprowadził ją poseł Piotr Babinetz. Kiedy na salę wszedł prezes PiS Jarosław Kaczyński przywitano go owacją na stojąco. - Spotykamy się w historycznym budynku, krośnieńskiego gniazda, Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". Z tej sali 105 lat temu, we wrześni 1914 roku wyruszali legioniści komendanta Józefa Piłsudskiego, aby wywalczyć niepodległość, i zwyciężyli. My też zwyciężymy, Prawo i Sprawiedliwość zwycięży - mówił Piotr Babinetz.

Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania pełnej wersji Mazurka Dąbrowskiego, następnie głos zabrał prezes PiS.Na konwencji w Krośnie wystąpił także były marszałek Sejmu Marek Kuchciński.Na zakończenie odbyła się prezentacja kandydatów do Sejmu i Senatu.Zdjęcia z konwencji: