8 października na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie odbyła się "Spartakiada Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Województwa Podkarpackiego", którego organizatorem była Fundacja Kompas, Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem oraz Fundacja "Orlen - Dar Serca".
W zawodach udział wzięli wychowankowie placówek opiekuńczo - wychowawczych z całego Podkarpacia - ogółem 55 uczestników z 15 placówek.

Spartakiada rozgrywana była w dwóch kategoriach: młodszej: 10-15 lat i starszej: 16-25 lat w konkurencjach indywidualnych i konkurencji drużynowej. Były to konkurencje typowo lekkoatletyczne, jak biegi, skok w dal, rzut oszczepem czy pchnięcie kulą oraz konkurencje, takie jak: rzuty lotkami do tarczy, skoki w workach czy rzuty piłką do kosza.

Spartakiada Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Województwa Podkarpackiego

Partnerami organizatorów byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Tradycyjnie już Patronat Honorowy nad Spartakiadą objęli: Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Anna Schmidt - Rodziewicz, Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Starosta Krośnieński Jan Pelczar i Radny Miasta Krosna Paweł Krzanowski. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy medyczni Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie.

Uroczystego otwarcia Spartakiady dokonali Andrzej Guzik - wicestarosta krośnieński oraz Agnieszka Szlęzak - zastępca kierownika Oddziału Nadzoru Pomocy Społecznej Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, która w imieniu Wojewody Podkarpackiego odczytała list do organizatorów i uczestników.

Spartakiada Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Województwa Podkarpackiego

Wyniki poszczególnych konkurencji indywidualnych w kat. młodszej (10-15 lat):
BIEG NA 60 METRÓW:
1. Olaf Frydrych - Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Strzyżowie
2. Bartłomiej Sabat - Dom Dziecka im. Św. Józefa w Sanoku
3. Kamil Batory - Dom dla Dzieci i Młodzieży "Przystań" w Rzeszowie

BIEG NA 100 METRÓW:
1. Sabina Bednarz - Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza im Henryka Hanasiewicza w Rzeszowie
2. Bartosz Nachurny - Dom dla Dzieci "Dobrawa" w Rzeszowie
3. Dorian Bednarz - Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza im Henryka Hanasiewicza w Rzeszowie

SKOK W DAL:
1. Dawid Wastag - Dom dla Dzieci "Bolesław" w Rzeszowie
2. Sebastian Lew - Dom Dziecka w Żyznowie
3. Olaf Frydrych - Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Strzyżowie

SKOKI W WORKACH:
1. Maciej Jamrogiewicz - Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem
2. Kamil Batory - Dom dla Dzieci i Młodzieży "Przystań" w Rzeszowie
3. Dawid Batory - Dom dla Dzieci i Młodzieży "Przystań" w Rzeszowie

KRĘCENIE HULA HOP:
1. Julia Jakubowska - Dom Dziecka w Stalowej Woli
2. Elżbieta Kot - Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza im Marii Hanasiewicza w Rzeszowie
3. Wiktoria Wastag - Dom dla Dzieci "Bolesław" w Rzeszowie

Spartakiada Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Województwa Podkarpackiego

RZUT PIŁKĄ DO KOSZA:
1. Sebastian Pigulski - Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem
2. Tomasz Rodzeń - Dom Dziecka w Stalowej Woli
3. Olaf Frydrych - Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Strzyżowie

RZUT LOTKAMI DO TARCZY:
1. Dawid Batory - Dom dla Dzieci i Młodzieży "Przystań" w Rzeszowie
2. Monika Kruszewska - Dom dla Dzieci i Młodzieży "Nadzieja" w Łące
3. Bartłomiej Sabat - Dom Dziecka im. Św. Józefa w Sanoku

RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ:
1. Sebastian Lew - Dom Dziecka w Żyznowie
2. Karolina Możdżeń - Dom dla Dzieci i Młodzieży "Nadzieja" w Łące
3. Maciej Jamrogiewicz - Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem

Wyniki poszczególnych konkurencji indywidualnych w kat. starszej (16-25 lat):
BIEG NA 100 METRÓW:
1. Fabian Jurczak - Dom Dziecka w Żyznowie
2. Patryk Kondej - Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Strzyżowie
3. Łukasz Duszkiewicz - Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu

BIEG NA 400 METRÓW:
1. Łukasz Duszkiewicz - Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu

BIEG NA 1000 METRÓW:
1. Kacper Popek - Dom dla Dzieci "Dobrawa" w Rzeszowie
2. Łukasz Duszkiewicz - Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu

PCHNIĘCIE KULĄ:
1. Dominik Gromada - Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu
2. Kacper Popek - Dom dla Dzieci "Dobrawa" w Rzeszowie
3. Karolina Możdżeń - Dom dla Dzieci i Młodzieży "Nadzieja" w Łące

RZUT PIŁKĄ DO KOSZA:
1. Kacper Popek - Dom dla Dzieci "Dobrawa" w Rzeszowie
2. Mateusz Tęcza - Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza im Henryka Hanasiewicza w Rzeszowie
3. Dominik Gromada - Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu

RZUT LOTKAMI DO TARCZY:
1. Ewelina Bernacka - Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Strzyżowie
2. Mateusz Tęcza - Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza im Henryka Hanasiewicza w Rzeszowie
3. Anita Miśta - Dom Opatrzności Dzieci i Młodzieży w Łące

RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ:
1. Mateusz Tęcza - Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza im Henryka Hanasiewicza w Rzeszowie
2. Dominik Gromada - Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu
3. Kacper Popek - Dom dla Dzieci "Dobrawa" w Rzeszowie

Spartakiada Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Województwa Podkarpackiego

Konkurencja drużynowa - Sztafeta 4 x 100 metrów:
1. Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Strzyżowie
2. Dom Dziecka w Żyznowie
3. Centrum Administracyjne do Obsługi POW w Przemyślu

WYNIKI KLASYFIKACJI OGÓLNEJ:
1. Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Strzyżowie
2. Dom Dziecka w Żyznowie
3. Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu
4. Dom dla Dzieci "Dobrawa" w Rzeszowie
5. Dom dla Dzieci i Młodzieży "Przystań" w Rzeszowie
6. Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza im. Henryka Hanasiewicza w Rzeszowie
7. Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem
8. Dom Dziecka im. Św. Józefa w Sanoku
9. Dom Opatrzności Dzieci i Młodzieży w Łące
10. Dom Dziecka w Stalowej Woli
11. Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza im. Marii Hanasiewicz w Rzeszowie
12. Dom dla Dzieci "Bolesław" w Rzeszowie
13. Centrum Administracyjne do Obsługi POW w Przemyślu
14. Dom dla Dzieci i Młodzieży "Nadzieja" w Łące
15. Dom Dziecka "Nasz Dom Dzieciątka Jezus" w Rudniku nad Sanem

Spartakiada Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Województwa Podkarpackiego

Po zmaganiach i posiłku nastąpiło zakończenie Spartakiady, wręczenie dyplomów, medali, pucharów i nagród, które wręczali: Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Radny Miasta Krosna Paweł Krzanowski i Monika Urba z Antykwariatu Podkarpackiego.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem był Marcin Józefowicz, a w dniu organizacji pomagały: Magdalena Józefowicz i Sylwia Czekańska oraz Andrzej Brzana.