Młodzież z krośnieńskiej Budowlanki wzięła udział w Festiwalu Filmowym Niepokorni Niezłomni Wyklęci.
Młodzież z grupy teatralnej krośnieńskiej Budowlanki miała okazję wystąpić na festiwalu w Gdyni w ramach projektu Młodzi dla Historii, który stanowił wydarzenie towarzyszące Festiwalowi NNW. To projekt artystyczno - edukacyjny mający na celu propagowanie historii i przywracania pamięci o bohaterach, w ramach tego projektu ogłoszono 3 konkursy: filmowy, teatralny i na stylizację.

Budowlanka Krosno

Sztuka pt "Przesłuchanie Anioła" została zgłoszona do konkursu teatralnego i zakwalifikowano ją do ścisłego finału. Młodzież występująca w niej została zaproszona do Gdyni i w dniach 26-28 września miała okazję uczestniczyć w festiwalowych wydarzeniach, takich jak warsztaty filmowe, stylizacyjne, konkursowym pokazie mody, pokazie filmów stworzonych przez młodych ludzi, pokazie spektakli.

Dnia 26 września o godz.17 grupa wystąpiła na deskach Teatru Muzycznego ,sztuka "Przesłuchanie Anioła" zrobiła ogromne wrażenie, dzięki znakomitej grze aktorskiej uczniów. prezentowali swój film "Powstanie w getcie warszawskim". Mieli również możliwość zobaczyć jak wygląda casting do filmu reż. Kazimierza Tarnasa, dwóch uczniów - Wojciech Telesz i Mateusz. To historia Łukasza Cieplińskiego bohatera niezłomnego, który jest przykładem patriotyzmu, poświecenia, honoru i odwagi.

Budowlanka Krosno

Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z młodymi Amerykanami i ich nauczycielami z National History Day, którzy na festiwalu Antosz spróbowali nawet swoich sił w tym castingu. Bardzo ciekawym okazało się spotkanie z legendą polskiego filmu i kaskaderki Krzysztofem Fusem. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w gali, podczas której można było posłuchać recitalu Bartka Kurowskiego oraz obejrzeć spektakl "Dotknięty ogniem" w wykonaniu Norberta "Smoły" Smolińskiego i Ulicznego Teatru Ognia "Antidotum".

Podczas koncertu Smolińskiego można było posłuchać dobrej muzyki. Te dni spędzone w Gdyni dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń.
Udostępnij ten artykuł znajomym: