Przez dwa dni 26 - 27 lipca mieszkańcy Korczyny oraz przyjezdni goście mogli korzystać z atrakcji jakie przygotowali organizatorzy Jarmarku Korczyńskiego, który odbył się na obiekcie sportowym w Korczynie.
W sobotę w ramach "Dnia Słowackiego" partnerzy ze Stropkova przygotowali stoisko promocyjne a na scenie wystąpili uczestnicy słowackiej edycji X Factor - zespół Bracia Šalapovcy. W pierwszym dniu Jarmarku wystąpili także: zespół Łuźny Skład, zespół folkowy Turnioki oraz zespół DLACZEGO NIE.

Jarmark Korczyński 2014

W niedzielę odbył się konkurs kulinarny, którego organizatorem była Czarnorzecko-Strzyżowska Lokalna Grupa Działania. Do rywalizacji zgłosiło się sześć kół gospodyń wiejskich: Przybówka, Jazowa, Gogołów, Pustyny, Wysoka Strzyżowska oraz Korczyna. Tematem tego konkursu były: owoce leśne. Jury po popróbowaniu przygotowanych potraw wybrało danie przygotowane przez KGW w Korczynie. Drugie miejsce zajęło KGW w Wysokiej Strzyżowskiej a trzecie z Przybówki. Po części kulinarnej na scenie wystąpiła Gabriela Lipka uczestniczka Must be the Music. Zagrała także kapela podwórkowa z Przemyśla Czy się Wali czy się pali, która wykonała szlagiery lwowskie i warszawskie.

Jarmark Korczyński 2014

Jarmark Korczyński 2014

Gwiazdą wieczoru, dla której na korczyński stadion przybyło mnóstwo fanów była Eleni, która śpiewała wiele znanych szlagierów: "Bawmy się, śmiejmy się", "Za wszystkie noce", "Na miłość nie ma rady", "Ballado, hej", "Ave Maryja". Wrażenia z tego koncertu z pewnością pozostaną wszystkim na długo w pamięci.

Jarmark Korczyński 2014

Także podczas jarmarku były stoiska wystawowe przygotowane przez Koło Pszczelarzy z Korczyny a także stoisko z meblami produkowanymi przez Marka Prajsnara z Iskrzyni. Wielką popularnością cieszył się wyjątkowo urządzony w tym roku park zabaw dla dzieci i młodzieży.

Jarmark Korczyński 2014

Organizatorami Jarmarku byli: Wójt Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie. Imprezę prowadził aktor Stanisław Jaskułka.

Serdeczne podziękowanie za wsparcie imprezy kierujemy do: Jana Wnęka - właściciela sklepu Zielony Koszyk w Korczynie oraz do strażaków z korczyńskiej jednostki OSP za pomoc w zabezpieczeniu