Funkcjonariusze krośnieńskiej grupy "SPEED" zatrzymali do kontroli kierowcę mitsubishi. Powodem policyjnej interwencji, było przekroczenie prędkości. Mieszkaniec Krosna pędził w terenie zabudowanym 144 km/h.
8 policjantów krośnieńskiej drogówki wchodzi w skład elitarnej grupy "SPEED", której głównym zadaniem jest zwalczanie niebezpiecznych zachowań kierowców na drogach. Funkcjonariusze korzystają z nowoczesnych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. W walce z drogowym piractwem wspierają ich policjanci komendy wojewódzkiej z wydziałów: kryminalnego, do walki z cyberprzestępczością i wywiadu kryminalnego.

Wczoraj, policjanci z krośnieńskiej grupy "Speed", kontrolowali prędkość w Miejscu Piastowym. Po godz. 22, przerwali brawurową jazdę kierującemu mitsubishi, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 144 km/h. Za kierownicą auta siedział 25-letni mieszkaniec Krosna. Mężczyzna został ukarany mandatem, punktami karnymi, stracił również prawo jazdy.

Niestety, nie był to jedyny przykład drogowej brawury. Policjanci ruchu drogowego tylko wczoraj zatrzymali prawa jazdy jeszcze trzem innym kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.