"Nie przypuszczałem, że sukcesy tego klubu to także narciarstwo. Cieszy fakt, że tak wiele osób uprawiało tutaj sport. Gratuluję wspaniałego Jubileuszu i mam nadzieję, że miejscowość ta zawsze będzie znajdować się na mapie sportowego Podkarpacia" - tak mówił w Klimkówce, Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Kazimierz Greń.
W sobotę 27 lipca 2013 roku, Gminny Ludowy Klub Sportowy "KARPATY" w Klimkówce świętował 65-lecie swojego powstania i 50-lecie powołania sekcji piłki nożnej. Uroczystości jubileuszowe odbyły się na piłkarskim stadionie. Uczestniczyli w niej dawni i obecni działacze sportowi, zawodnicy i trenerzy związani z klubem sportowym. Udział wzięli także zaproszeni goście, władze samorządowe gminy Rymanów. Obecni byli: Przewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie - Henryk Smolik, Burmistrz Gminy Rymanów - Wojciech Farbaniec, jego zastępca Jan Materniak oraz sekretarz Marek Penar. Podkarpacki Związek Piłki Nożnej reprezentowali Prezes Kazimierz Greń i Sekretarz Bogusław Szczurek. Z Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie przybyli Prezes Jan Ciupka oraz Sekretarz Andrzej Włodarski.

Podczas uroczystości została przedstawiona 65-letnia historia klubu, który w dniu 14 lutego 1948 roku oficjalnie został zarejestrowany przez grupę chłopców.

Jubileusz stał się również okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych działaczy. Prezes Kazimierz Greń uhonorował 16 działaczy brązowymi, srebrnymi i złotymi odznakami "Zasłużony dla Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej". Później zwrócił się do Prezesa Klubu Mariana Różowicza: "Niech ta okolicznościowa patera będzie skromnym wyrazem wdzięczności za to, co robicie dla piłki nożnej i sportu. Niech dobra atmosfera współpracy klubu z samorządem trwa dalej. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów".
Dokonano także prezentacji drużyny piłkarskiej z 1963 roku, która rozegrała wtedy pierwsze oficjalne spotkanie z Iwonką Iwonicz.

Okolicznościowe przemówienia rozpoczął Burmistrz Gminy Rymanów Wojciech Farbaniec, następnie Prezesi Kazimierz Greń i Jan Ciupka oraz sołtys wsi Kazimierz Kielar.

Na końcu uroczystości wystąpił Prezes Klubu Marian Różowicz, dziękując wszystkim działaczom, trenerom i zawodnikom za wkład włożony w rozwój Klubu. Szczególne podziękowania skierował do sponsorów Klubu, a także do przybyłych gości.

Na koniec uroczystości został rozegrany mecz piłkarski pomiędzy "Karpatami" Klimkówka a "Iwonką" Iwonicz (0:3) oraz zaprezentowano opublikowaną historię klubu pt. "Kronika Mistrzów Sportu" autorstwa braci Krzysztofa i Ryszarda Sołtysików.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.