Tegoroczne działania "Znicz" trwały 4 dni. W tym czasie policjanci ujawniali i eliminowali nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego oraz dbali o płynność ruchu w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych do tych miejsc.
Akcja "Znicz 2019" na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego realizowana była przez policjantów wydziału ruchu drogowego oraz innych komórek i jednostek organizacyjnych Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego dziennie czuwało od 45 do 68 funkcjonariuszy. Policjanci w prowadzonych działaniach współpracowali ze strażnikami miejskimi.

Tegoroczna akcja "Znicz" trwała od 31 października do 3 listopada. W ciągu tych dni policjanci nie odnotowali żadnego wypadku, doszło natomiast do 20 kolizji drogowych. W ramach prowadzonej akcji "Znicz" funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy 20 kierującym, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego.

Na drogach województwa doszło do 11 wypadków w których 1 osoba zginęła a 12 zostało rannych. Do najtragiczniejszego wypadku doszło 31 października w Woli Cichej w powiecie rzeszowskim, na drodze krajowej nr 9. 65-letni kierujący autobusem, jadąc w kierunku Głogowa Małopolskiego, potrącił pieszego. 19-letni obywatel Mołdawii w wyniku doznanych obrażeń zmarł.
Udostępnij ten artykuł znajomym: