Obchody sto pierwszej rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Chorkówka odbyły się w niedzielę 10 listopada w Żeglcach.
Świętowanie sto pierwszej rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Chorkówka miało miejsce w Kościele Parafialnym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żeglcach, w niedzielę 10 listopada.

Rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem ks. Jana Luchowskiego z udziałem władz gminy, przedstawicieli samorządów różnego szczebla i służb mundurowych. Nie zabrakło reprezentantów lokalnych szkół, pocztów sztandarowych OSP, organizacji i stowarzyszeń. Swoją reprezentację miało także Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu.

uczestnicy uroczystości w Żeglcach

Po nabożeństwie delegacje w strugach deszczu złożyły wiązanki kwiatów i znicze pod pomnikiem "Poległych i Pomordowanych za Ojczyznę".

uczestnicy uroczystości w Żeglcach

Ostatnim punktem obchodów był program artystyczny w wykonaniu uczniów szkół z Chorkówki i Żeglec. Wystąpili również laureaci eliminacji gminnych Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej i chór "Legato" działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Szczepańcowa.

koncert patriotyczny w Żeglcach

Na wszystkich uczestników uroczystości czekała grochówka przygotowana przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Żeglcach.