Pan Witek z Krosna jest jedynym mężczyzną, który startuje w internetowym plebiscycie na twarz Galerii Krosno. Mimo, iż konkuruje z nim 8 kobiet, to 34-latek z Krosna zebrał już gigantyczną liczbę lajków na facebooku i zdecydowanie prowadzi, a cała akcja stała się słynna w całym kraju.
Pomysł na zorganizowanie akcji na twarz Galerii Krosno zrodził się z potrzeby przygotowywania wciąż nowych materiałów promocyjnych. - Doszliśmy do wniosku, że robienie "suchych" zdjęć, witryn sklepowych, czy pustych korytarzy nie ma sensu, nie zachęci ludzi. Twarz zawsze dodaje ciepła i uroku zdjęciu i stąd pomysł na taki plebiscyt. Nie chcieliśmy jednak pójść na łatwiznę, czyli wynająć modelkę i zrobić zdjęcia bądź też kupić gotowe fotografie. Zdecydowaliśmy o zrobieniu niewielkiego lokalnego castingu - mówi Artur Janas, odpowiedzialny za marketing w Galerii Krosno.

Mogły się zgłosić osoby młodsze, starsze, kobiety, mężczyźni. Jedynym warunkiem było to, że wszystkie musiały być pełnoletnie. Sesja została zorganizowana w Galerii Krosno, a zgłosiło się na nią osiem kobiet i jeden rodzynek, pan Witek. - Wszyscy mieli jednakowe szanse, zdjęcia w podobnym tonie robił jeden fotograf. Zostały one wrzucone na facebooka i rozpoczęło się głosowanie - dodaje A. Janas.

Choć plebiscyt trwa i do jego zakończenia pozostał niespełna tydzień, to na chwilę obecną faworyt jest jeden - pan Witek. Akcja poparcia dla 34-letniego krośnianina, który jako jedyny konkuruje z ośmioma kobietami, zrodziła się na portalu Wykop.pl. Plebiscyt zyskał na popularności, sławę zyskał również pan Witek, który na początku miał bardzo mało głosów. - Kilka dni temu zadzwonił do mnie kolega z wiadomością, że prowadzę w konkursie. Byłem tym zaskoczony i nie dowierzałem mu. Pomyślałem, że mnie wkręca, iż mam aż tyle głosów. W końcu sprawdziłem i okazało się, że zdecydowanie prowadzę - opowiada pan Witek.

Na casting, który odbył się 15 listopada zgłosił się, choć nie był do końca do tego przekonany. - Pomyślałem jednak, że nic mi nie zaszkodzi, a przynajmniej będę miał z tego pamiątkowe zdjęcia - mówi z uśmiechem.

Pan Witek
Pan Witek zdobył już ponad 40 tys. głosów


Sesja w Galerii Krosno nie była pierwszą pana Witka. Kilka miesięcy wcześniej brał udział w sesji zdjęciowej promującej rowery i hulajnogi blinkee.city w Rzeszowie. - Po niej zacząłem się bardziej interesować sprawami związanymi z ubiorem, modą, z ogólnie pojętym światem modelingu - dodaje 34-latek z Krosna.

Po rozgłosie, jaki przyniósł mu plebiscyt na twarz Galerii Krosno nie wyklucza pójścia w tym kierunku. - Być może byłoby to czymś, co sprawiłoby mi dużą radość i satysfakcję oraz gdy miałbym możliwość utrzymania się z tego na odpowiednim poziomie. Może to być również fajna odskocznia, by się zrelaksować przed aparatem - twierdzi pan Witek. Chwali również internautów za kreatywność, jaką wykazują się w komentarzach, że potrafią wymyślić wiele ciekawych rzeczy. - W żaden sposób się nie obrażam, odbieram to na luzie, za życzliwe dziękuję szczególnie, a dzięki tym humorystyczym mogę się długo pośmiać - podkreśla 34-letni mieszkaniec Krosna.

Głosowanie zakończy się 28 listopada br. o godz. 20.00, więc nic nie jest jeszcze przesądzone. Dzisiaj jest jeden prowadzący i to zdecydowanie, ale jak wiadomo internet jest nieprzewidywalny, w każdej chwili może się uaktywnić jakaś inna grupa i walka może trwać do końca. - Nic wcześniej nie ogłaszamy, nie zmieniamy też regulaminu, nikogo nie dyskryminujemy. Dziękuję internautom za bardzo kulturalne zachowanie, za to, że nie było wulgaryzmów i wszyscy zachowywali zdrowe poczucie humoru. Jestem pełen podziwu i uznania dla wszystkich - dodaje Artur Janas.

W plebiscycie zwycięży osoba, która otrzyma największą ilość głosów, a nagrodą jest profesjonalna sesja zdjęciowa oraz kontrakt z Galerią Krosno na sesje promocyjne w roku 2020.

Na dzień 22 listopada, godz. 22.00, pan Witek miał ponad 40 tys. głosów. Druga w kolejności uczestniczka plebiscytu otrzymała ich 1,9 tys., a trzecia 1,4 tys.