Sukcesy krośnieńskich zawodników w minionym miesiącu listopadzie.
Relacja z finału Beniaminek Soccer Schools Festiwal

9 listopada miał miejsce 3 zjazd a zarazem finał Beniaminek Soccer Schools Festiwal. Dużo emocji, dużo gry, malowanie twarzy, Lew Beniamin i dla wielu pierwszy medal w życiu. Zawodnicy w kategoriach U7 U9 i U11 przez 3 kolejki toczyli zacięte boje w grach 3x3. Każdy pokazał się z bardzo dobrej strony. Nie były prowadzone żadne klasyfikacje dzięki czemu zawodnicy bez presji wyniku mogli się po prostu szkolić, popełniać błędy i je naprawiać.

Finał Beniaminek Soccer Schools Festiwal
Rywalizacja podczas finału była zacięta

Przez 3 kolejki Beniaminek Soccer Schools Festiwal rywalizowało łącznie 140 dzieciaków. Dla każdego była to wielka frajda ale i duża dawka nauki. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz drobny upominek rzeczowy.
Na początku finału wszyscy odśpiewaliśmy hymn Polski z okazji święta 11 listopada - 101 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wzniosła atmosfera na boisku i na trybunach a potem 3 godziny zabawy z piłką.

Relacja z finału Profbud Ligi dla Klubów Partnerskich Beniaminka Krosno

Po południu 9 listopada rozegrana została finałowa kolejka rozgrywek Profbud Ligi dla Klubów Partnerskich Beniaminka Krosno. Przez 3 kolejki każdy z zespołów rozegrał w sumie 15 spotkań każde po 15 minut. W sumie 12 zespołów w 2 kategoriach wiekowych do lat 11 i do lat 9 rywalizowały na murawie Profbud Areny.

beniaminek Krosno

Zwycięzcami w kategorii U11 okazał się być zespół Tempo Nienaszów, natomiast kategorię U9 zdominowała drużyna MOSiR Dukla. Pierwsze 3 zespoły w obydwu kategoriach zostały nagrodzone okazałymi pucharami, a zawodnicy drużyn top 3 otrzymali medale odpowiednio w kolorze złotym srebrnym i brązowym. W sumie w rozgrywkach udział wzięło około 160 zawodników i zawodniczek.

Trzecie miejsce drużynowo na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców

W dniu 16 listopada w Makowie Mazowieckim odbyły się XX Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Juniorów i Młodzieżowców Polskiego Związku Karate. W Mistrzostwach wystartowało 214 zawodników z 77 klubów. Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało pięcioro zawodników. Łącznie drużyna zdobyła trzy medale – złoty i dwa brązowe, co dało trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski Młodzieżowców.

karate Krosno

Kryspin Paradysz - w kategorii kumite, po niezwykle zaciętych pojedynkach, sięgnął po złoto, zostając Mistrzem Polski Młodzieżowców kat. -70 kg. W kata, jego wykonanie sushi ho, sędziowie ocenili na trzecią lokatę - medal brązowy. Warto też dodać, iż są to czwarte z rzędu Mistrzostwa Młodzieżowców, na których Kryspin zdobywa wysokie miejsca na podium zarówno w kumite jak i w kata.

Gracjan Bożek - debiutując w zawodach tak wysokiej rangi, zaprezentował się na medal – w kategorii kumite -80 kg, wywalczył brązowy krążek.

Oliwia Krupa - juniorka, w kategorii kata, wśród 29 startujących, uplasowała się na 5. miejscu. W kumite, po pokonaniu w pierwszej zawodniczki przed czasem, w walce o brąz musiała uznać wyższość przeciwniczki, zajmując również 5 miejsce.

Z Klubu startowali również Patryk Dobrzański - młodzieżowiec i Bartłomiej Kolanko – junior, niestety, tym razem nie udało im się zdobyć miejsc medalowych, jednakże doświadczenie, jakie nabyli podczas startu w tak prestiżowej imprezie sportowej, zapewne zaprocentuje podczas przyszłych startów.

Dominika Kieraś Mistrzynią Polski Karate

6 listopada w Makowie Mazowieckim rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Młodzieżowców i Juniorów. Krośnianka Dominika Kieraś, reprezentantka Krośnieńskiego Klubu Sportowego BUDO wzięła w nich udział.

Dominika Karaś
Reprezentantka Krośnieńskiego Klubu Sportowego BUDO na podium podczas Mistrzostw Polski Karate Kyokushin Młodzieżowców i Juniorów

Dominika już zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy w Danii, dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy w Pradze i w Polsce, trzykrotnie wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski oraz w 2016 roku została sklasyfikowana w pierwszej 8 na Mistrzostwach Świata w kategorii junior. Dominika po raz kolejny w swojej karierze wykazała się doskonałym, profesjonalnym przygotowaniem. Dzięki ciągłej pracy pod okiem trenerów, udało jej się i w tym roku stanąć na podium, zajmując I miejsce w konkurencji kata młodzieżowców.

Sukcesu judoków z UKS SKORPION Judo na turnieju na Bałkanach

W dniach 9 - 10 listopada w Mostarze (Bośnia i Hercegowina) odbywał się największy turniej judo na Bałkanach a jeden z większych w Europie BORSA OPEN. Tegoroczna 10-edycja zgromadziła 1139 zawodników z 28 państw, w kategoriach od dzieci do juniora młodszego (U11 – U18).

Turniej judo
Zawodniczki UKS SKORPION Judo Krosno podczas turnieju na Bałkanach

Krosno i Podkarpacie reprezentowały judoczki klubu UKS SKORPION Judo Krosno: Magdalena Wałęga i Zofia Eibin. Magdalena Wałęga w swojej kategorii stoczyła 5 walk zdobywając brązowy medal (rywalizowało w tej kategorii 16 dziewczyn), natomiast Zofia Eibin zajęła punktowane 7 miejsce tocząc 3 walki (14 judoczek).

IX Memoriał Dziury

W dniach 22 - 23 listopada w hali GOSiR w Jedliczu odbył się XIV Memoriał Bogusława Dziury w strzelectwie sportowym. Przez 2 dni zawodów swoje umiejętności strzeleckie zaprezentowało łącznie 191 uczestników. W piątek w zmaganiach szkolnych do rywalizacji stanęło 100 uczniów. W sobotę w konkurencjach olimpijskich w karabinie i pistolecie pneumatycznym zmierzyło się 91 zawodników zrzeszonych w klubach strzeleckich z Podkarpacia, Małopolski i Śląska.

Uczestnicy IX Memoriału Dziury

Memoriał Bogusława Dziury to największe zawody strzeleckie w konkurencjach olimpijskich w województwie podkarpackim, które swoim udziałem uczciły pamięć Bogusława Dziury, wspaniałego trenera i wychowawcy młodzieży.

Sukcesy na Międzynarodowym Turnieju w Olsztynie

23 listopada w hali Urania w Olsztynie odbył się I Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO OLSZTYN CUP 2019. W turnieju wzięła udział rekordowa liczba 384 zawodników z prawie czterdziestu polskich klubów. Do Olsztyna przyjechali także zawodnicy z Rosji, Białorusi, Ukrainy i Niemiec.

Zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate na I Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin IKO OLSZTYN CUP 2019

W zawodach wzięło udział, pod opieką Sensei Adama Buczyńskiego, czworo zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate – łącznie zdobyli pięć pucharów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Korneliusz Paradysz, który dwukrotnie wchodził na najwyższy stopień podium.