Gmina Miejsce Piastowe wspólnie z Akademią Piłkarską Beniaminek Profbud Krosno zorganizowali w hali sportowej przy szkole podstawowej w Głowience "I Mikołajkowe spotkanie dzieci z pasją".
We wtorkowe popołudnie (3 grudnia) do Głowienki zawitał św. Mikołaj z Lwem Beniaminem z prezentami dla dzieci uczestniczących w zajęciach sekcji piłkarskiej Beniaminek Profbud Krosno.

Mikołajkowymi prezentami obdarowani zostali też członkowie Zespołu Dziecięcego "Pogórzanie" prowadzonego przez Małgorzatę Machnik, zespół "Black Stars" ze szkoły tańca "Gaba Dance" - instruktor Paulina Baran oraz "Mali Rogowice" prowadzeni przez Józefę Knap.

- Są to dzieci z naszej gminy, które aktywnie spędzają wolny czas tańcząc, śpiewając i trenując piłkę nożną. Wszystkim chcemy wynagrodzić zaangażowanie i trud wkładany w uczestniczenie w zajęciach pozalekcyjnych - powiedziała Dorota Chilik, wójt gminy Miejsce Piastowe.

Grzegorz Raus, Dorota Chilik, Łukasz Aszklar i Lew Beniamin
Od lewej: Dyrektor "Beniaminka" Grzegorz Raus, Wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik, koordynator projektu "Beniaminek Soccer Schools" Łukasz Aszklar i Lew Beniamin

Ważnym punktem mikołajkowego spotkania było "Pasowanie na Beniaminka". - Zajęcia prowadzimy w Krośnie oraz innych gminach, w tym w Miejscu Piastowym, gdzie mamy wsparcie od władz gminy oraz rodziców dzieci, które uczęszczają na treningi. Dajemy szansę dzieciom, które chcą się bawić w piłkę. Poziom dziecka nie musi być wybitny, ale bardzo ważne, by dziecko chciało aktywnie spędzać czas z piłką nożną - powiedział Grzegorz Raus, dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek Profbud Krosno.

Najmłodsi adepci piłki nożnej złożyli ślubowanie a pasowanie przeprowadziła wójt Dorota Chilik.

część artystyczna

Na zajęcia piłkarskie prowadzone przez akademię piłkarską "Beniaminek" w Krośnie oraz w oddziałach w Miejscu Piastowym, Targowiskach, Rogach, Głowience, Iwoniczu, Jedliczu i Rzeszowie uczęszcza około 500 dzieci. W planach jest również powstanie oddziałów w innych częściach Polski.

- Głównym naszym celem jest zadbanie i danie narzędzia najbardziej utalentowanym dzieciom, by docelowo mogły trafiać do najlepszych klubów w Polsce. Część będzie na pewno zasilać kluby piłkarskie w regionie. Jako szkółka możemy się poszczycić już 20 naszymi zawodnikami, którzy trafili do klubów ekstraklasy - dodał Grzegorz Raus.

pasowanie na zawodnika Beniaminka
Najmłodsi adepci piłki nożnej złożyli ślubowanie a pasowanie przeprowadziła wójt Dorota Chilik

W części artystycznej, oprócz uhonorowanych zespołów, z pokazem żonglerki wystąpiła Kinga Klimczak (Beniaminek Girls).

W spotkaniu wzięli również udział przewodniczący Rady Gminy Miejsce Piastowe Wiesław Habrat, zastępca wójta Magdalena Hec-Mrozek, trenerzy Beniaminka, instruktorzy tańca i śpiewu z zespołów gminy Miejsce Piastowe oraz rodzice.

Imprezę, którą prowadziła Joanna Ziemiańska, zakończyło wspólne zdjęcie. Organizację mikołajkowego spotkania wsparła firma Hat-Bud z Miejsca Piastowego oraz Gmina Miejsce Piastowe.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:
Udostępnij ten artykuł znajomym: