Limitowana kolekcja świątecznych pocztówek z Krosna pojawiła się w Muzeum Rzemiosła. Świąteczne kartki zaprojektowano w trzech różnych wzorach.
Kartki świąteczne towarzyszą nam od pokoleń, tradycja ta jednak powoli zanika. Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprojektowało 3 świąteczne pocztówki z krośnieńskimi motywami, aby zachęcić mieszkańców miasta oraz turystów do powrotu do tej pięknej tradycji. Kolekcja jest limitowana więc warto pospieszyć się z zakupem.

pocztówki Krosna


Powstały trzy projekty świątecznych kartek. To unikatowa kolekcja, stworzona "od serca" przez pracowników Muzeum Rzemiosła w Krośnie. -Chcieliśmy w naszych pocztówkach przemycić krośnieńskie akcenty, szczególnie wiele jest ich na wersji z kulą śnieżną – mówią autorzy rysunków.

Jedna z kartek to miniatura "serca miasta" w kuli śnieżnej. Przy dokładniejszym obejrzeniu można tam dostrzec charakterystyczne zabudowania, instytucje kultury a nawet znany antykwariat oraz słynnego krośnieńskiego precla. Jedna z kartek powstała na bazie makiety Rynku, nowej atrakcji turystycznej. -Mamy nadzieję, że każdy mieszkaniec Krosna zechce wysłać najbliższym świąteczne życzenia z serca miasta– do zakupu pocztówek zachęcają muzealnicy.

pocztówki świąteczne
Świąteczna pocztówka "serce miasta" w kuli śnieżnej


Ilość pocztówek jest ograniczona i można je nabyć wyłącznie w Muzeum Rzemiosła w Krośnie oraz Punkcie Informacji Kulturalno-Turystycznej. Cena jednej pocztówki to koszt 2 zł.