Blisko 500 uczniów ze szkół podstawowych z regionu wzięło udziału w 6. już edycji Dnia Języków Obcych. Organizatorem tej wielkiej imprezy językowej jest Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie a pomysłodawczynią i koordynatorem Monika Leczek, nauczycielka języka angielskiego.
Jest przysłowie, które mówi, że kto uczy się języka obcego, ten otwiera kolejne okno na świat. - W naszej szkole promujemy naukę języków obcych, przywiązujemy do tego dużą wagę. Katedra języków obcych liczy 18 nauczycieli, czyli 20 procent całej kadry pedagogicznej. Oprócz języka angielskiego w szkole odbywa się również nauka języka niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego oraz hiszpańskiego - powiedział Andrzej Gregorczyk, dyrektor ZSP nr 1 w Krośnie.

Andrzej Gregorczyk
Andrzej Gregorczyk, dyrektor ZSP nr 1 w Krośnie

Szkoła od lat współpracuje również z placówkami oświatowymi z Hiszpanii, Francji, Niemiec, Szkocji, Słowenii, Węgier, Rumunii. Ale nie tylko. Przed trzema laty została nawiązana współpraca z prywatną szkołą językową z rejonu Szanghaju w Chinach. W Krośnie był już przedstawiciel tej szkoły, a młodzież na razie kontaktuje się ze swoimi rówieśnikami z Chin poprzez internet czy specjalną aplikację w telefonie.

uczniowie
W wydarzeniu wzięło udział blisko 500 uczniów

Pomysłodawczynią zorganizowania imprezy promującej naukę języków obcych jest Monika Leczek, ucząca w szkole języka angielskiego.

Monika Leczek,
mgr Monika Leczek, nauczycielka języka angielskiego, pomysłodawczyni imprezy

- Chcę, żeby młodzież zrozumiała, że nauka języków obcych w dzisiejszym czasie jest bardzo potrzebna. Jest to umiejętność, którą powinna nabyć w szkole, a uczyć się można nie tylko studiując podręcznik, ale również w innej, przyjemniejszej formie - powiedziała Monika Leczek. Pomysł się przyjął i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród szkół podstawowych.

Irena Jakubowicz
mgr Irena Jakubowicz, nauczyciel języka angielskiego

W tym roku do "Szczepanika" przyjechało blisko 500 uczniów wraz z opiekunami i nauczycielami z 28 szkół z kilku podkarpackich powiatów: Gogołowa, Jabłonicy Polskiej, Malinówki, SP nr 5 z Krosna, Frysztaka, Dobieszyna, Żeglec, Jaślisk, Chorkówki, Komborni, Długiego, Szczepańcowej, Miejsca Piastowego, Kobylan, SP nr 1 z Ustrzyk Dolnych, Cieszyny - Stępiny, SP nr 10 z Krosna, Lubatowej, Zalesia, Tylawy, Węglówki, Łęk Dukielskich, Wiśniowej, Głowienki, Łęk Strzyżowskich, SP nr 3 z Krosna, Zręcina oraz Bóbrki. Na wszystkich uczniów czekała moc wrażeń oraz wiele niespodzianek. W 24 salach przygotowano konkursy, quizy, gry, krzyżówki we wszystkich językach nauczanych w szkole. Każdy uczestnik miał możliwość wzięcia udziału w trzech konkursach. Dla najlepszych czekały nagrody i dyplomy.

uczniowie Szczepanika
W organizację "Dnia Języków Obcych" włączyli się uczniowie "Szczepanika"

Nad sprawnym przebiegiem konkursów czuwali nauczyciele języków obcych i innych przedmiotów oraz około 150 uczniów. - Dzięki temu nasi uczniowie mogą także rozwijać się językowo i zawodowo. Uczniowie z technikum o specjalności organizacja turystyki, hotelarstwa, spedytor mogą wprowadzić się w takie tematy jak choćby oprowadzanie grupy i opieka nad nią, przygotowywanie programu - dodał dyr. Andrzej Gregorczyk.

dzień języków obcych w Szczepaniku
Na gości czekały konkursy, quizy, gry, krzyżówki we wszystkich językach nauczanych w szkole

Podczas otwarcia imprezy prezentacje przygotowali studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie z Turcji i Hiszpanii pod kierunkiem wykładowcy Agnieszki Habrat, kształcący się na krośnieńskiej uczelni w ramach międzynarodowej współpracy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.