W niedzielę 28 lipca tuż przed godz. 18:00 na jednej z odnóg Zbiornika Wodnego "Besko" w Sieniawie, podczas kąpieli, doszło do utonięcia 20 letniego mężczyzny. Do jego poszukiwań zadysponowane zostały zastępy z KM PSP Krosno oraz z OSP w KSRG Posada Dolna i Rymanów wraz z łodziami.
Na miejsce skierowana została również Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego „SANOK” z Komendy Powiatowej PSP Jasło, a także Policja i Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe. Pierwsze działania poszukiwawczo-ratownicze prowadzone były przez jednostki OSP, które przy wykorzystaniu łodzi penetrowały domniemane miejsce utonięcia. Dopiero dwuosobowa grupa płetwonurków, po 15 minutowych poszukiwaniach znalazła mężczyznę na głębokości 5 metrów, w odległości 7 metrów od brzegu. U mężczyzny wyciągniętego na brzeg służby medyczne stwierdziły zgon.

Jak wynika z informacji uzyskanych na miejscu prowadzonych działań, kąpały się tam 4 osoby, tj. dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Prawdopodobnie w wyniku braku umiejętności pływania, dwoje z nich zaczęło się topić. Podjęta przez osoby postronne akcja ratownicza, pozwoliła na uratowanie kobiety, natomiast nie udało im się uratować mężczyzny.