Blisko 260 małych krośnian odebrało już swoje wyprawki czytelnicze w ramach ogólnopolskiej akcji "Mała Książka - Wielki Człowiek".
Ogólnopolska kampania "Mała książka - wielki człowiek" to dla dzieci i ich rodziców zaproszenie do świata literatury z pięknie wydaną i mądrą książką, to także okazja do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z jej ofertą, po to, by wracać tam jak najczęściej.

Od września tego roku w 5200 bibliotekach w całej Polsce, biorących udział w programie, na młodych czytelników w wieku 3 do 6 lat czeka wyjątkowy prezent - książka "Pierwsze czytanki dla…", dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i  mądrych książek dla najmłodszych.

Mała Książka - Wielki Człowiek


W Krośnie koordynatorem tej akcji jest Krośnieńska Biblioteka Publiczna i to w jej placówkach - w Bibliotece Głównej i sześciu filiach na terenie miasta - można odbierać "wyprawki czytelnicze". Do końca listopada swoje wyprawki w Krośnieńskiej Bibliotece odebrało 256 dzieci, w tym 152 dzieci to nowo zapisani mali czytelnicy.

W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie - przygotowana dla nich broszura informacyjna "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki" przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

biblioteka krosno
Dzieci, które odebrały swoje pierwsze "wyprawki czytelnicze"


Zapraszamy rodziców i dzieci, którzy jeszcze nie mają wyprawek do odwiedzenia Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej i odbierania "pierwszych czytanek".

Akcja uzupełniona będzie w najbliższym czasie kampanią telewizyjną, radiową oraz promocją w Internecie i mediach społecznościowych. Bierze w niej udział para aktorów Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski, prywatnie rodzice, którzy świadomie wychowują swoje dzieci w duchu zamiłowania do książek.