Stanisław Bielecki zwyciężył w gminnym konkursie recytatorskim "O złoty liść dębu" – Krościeńska Poezja. Nagrodę publiczności zdobył Filip Wojtuń.
W sobotni wieczór w sali domu ludowego w Krościenku Wyżnym zebrali się miłośnicy poezji, by uczestniczyć w "Jesiennym wieczorze w blasku świec". Spotkanie, już po raz trzeci, zorganizowane zostało przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krościenku Wyżnym i Gminę Krościenko Wyżne. Uczestnicy konkursu recytowali wiersze czwórki poetów z Krościenka Wyżnego.

Małgorzata Liput jest autorką wierszy, tekstów piosenek oraz bajek dla dzieci. Zajmuje się też malarstwem, rzeźbą i fotografią. Debiutowała w 2002 r. na łamach pisma "Dębina". Jej wiersze publikowano również w czasopismach oraz almanachach. W swoim dorobku ma 6 tomików wierszy oraz bajkę "Leśny chór".

Jesienny wieczór w blasku świec

Anna Ziemba-Lonc debiutowała w 1999 r. również w piśmie "Dębina". Wiersze ukazywały się też w czasopismach, antologiach i almanachach. Jest autorką wierszowanej opowieści "Dwie historie" oraz 3 tomików wierszy. Ostatni zatytułowany "Papierowe skrzydła" ukazał się w tym roku.

Wiersze Małgorzaty Kaliszuk również drukowane były w "Dębinie". Na swoim koncie ma tomik poezji "To, co pozostało" wydany w 2014 r. Jak mówi o sobie, jej myśli są jak trzepot skrzydła kolibra. Te które zdąży uchwycić przelewa na papier. Pozostałe odlatują w zapomnienie.

Jesienny wieczór w blasku świec

Edward Marszałek jest leśnikiem, rzecznikiem prasowym RDLP w Krośnie, prezesem Stowarzyszenia Kulturalnego "Dębina" i redaktorem naczelnym pisma o tej samej nazwie, laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym "Mistrz Mowy Polskiej". Na swoim koncie ma wiele publikacji oraz tomiki wierszy.

Jury, w skład którego wchodzili poeci, których utwory recytowali uczestnicy konkursu oraz wójt Mateusz Liput, zdecydowało, że główne trofeum - "Złoty liść dębu" trafi do Stanisława Bieleckiego, który recytował wiersz Małgorzaty Liput "Dom". Nagrodę publiczności zdobył Filip Wojtuń za wiersz "Buty dwa i ja" Małgorzaty Kaliszuk.

Jesienny wieczór w blasku świec

Pozostali uczestnicy zdobyli wyróżnienia: Aleks Panasiuk ("W dębach zaklęte" - Małgorzata Kaliszuk), Alicja Sajdak ("Drewniane serce" - Małgorzata Liput), Martyna Fejkiel ("Bieszczady"" - Małgorzata Kaliszuk), Gabriel Szajna ("Jesień"" - Edward Marszałek), Ewa Bielecka ("Co ma mucha do nart" - Edward Marszałek), Magdalena Mercik ("Jantary Jesieni" - Małgorzata Liput), Weronika Marszałek ("Samotność" - Anna Ziemba-Lonc) oraz Martyna Bajgrowicz ("Kiedyś byłam aniołem" - Anna Ziemba-Lonc).

Jesienny wieczór w blasku świec

Statuetkę dla zwycięzcy, grawerton (nagroda publiczności) oraz dyplomy i nagrody wręczyli wójt Mateusz Liput z Małgorzatą Kaliszuk. W drugiej części wieczoru z poezją wystąpił zespół "Cisza jak ta". Członkowie zespołu mówią o sobie: "podróżujemy wspólnie po ścieżkach gór, poezji i muzyki, ubierając w nuty słowa wielkich polskich poetów".

Jesienny wieczór w blasku świec

Spotkanie prowadzili Anita Fal, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krościenku Wyżnym i Kacper Sabik z Urzędu Gminy w Krościenku Wyżnym.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.