Przedsmak świąt Bożego Narodzenia można było poczuć w minioną niedzielę na dukielskim rynku. 15 grudnia Ośrodek Kultury w Dukli przy współpracy z Przedszkolem Gminnym w Dukli zaprosili na jarmark bożonarodzeniowy.
Tradycyjnie już jarmark odbywał się pod hasłem "Podziel się miłością". - W tym roku zdecydowaliśmy, że dołączymy się do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - powiedziała Małgorzata Walaszczyk-Faryj, dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli.

Małgorzata Walaszczyk-Faryj
Małgorzata Walaszczyk-Faryj, dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli

Na przedświątecznym spotkaniu nie mogło zabraknąć stoisk z tradycyjnym jadłem wiejskim przygotowanym przez koła gospodyń wiejskich z Zawadki Rymanowskiej, Zboisk, Mszany, Tylawy, Barwinka. Prace przygotowali również artyści: Beata Witkowska i Edyta Janiśkiewicz oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Dukli pod opieką Marii Fornal.

- Na jarmark przyjeżdżamy co roku, jest to piękna tradycja. Tym razem przygotowaliśmy stroiki, bombki, a z potraw: pierogi, szarlotkę, miodownik i sernik - powiedziała Maria Wielgosz, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Mszanie.

Maria Wielgosz
Maria Wielgosz, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Mszanie

Z kolei Koło Gospodyń Wiejskich w Tylawie przywiozło na jarmark między innymi lukrowane pierniczki, babeczki sernikowe, które cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, pierniki, aniołki, mikołajki.

- Przyjeżdżamy tutaj co roku, również przed świętami wielkanocnymi. Ludzie potrzebują takich spotkań, na których mogą zaopatrzyć się w tradycyjne świąteczne wypieki pieczone w domu oraz oryginalne stroiki - stwierdziła Mariola Bukowczyk z KGW w Tylawie.

Wszyscy, którzy przybyli w niedzielne południe na dukielski rynek mogli się ogrzać przy paleniskach. - Nowością w tym roku było wspólne gotowanie na wielkiej patelni gulaszu wspólnie z Joanną Studnicką, jedną z finalistek telewizyjnego programu Masterchef. Staropolski, świąteczny gulasz, którym wszyscy mogli się poczęstować powstawał przez blisko godzinę - dodała Małgorzata Walaszczyk-Faryj.

jarmark w Dukli
Sporym zainteresowaniem podczas jarmarku cieszyły się kartki bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów

Było też wspólne pieczenie pierników z najmłodszymi , dekorowanie i degustacja.

W trakcie jarmarku wystąpiły grupy przedszkolne, które wykonały także stroiki świąteczne. Wręczono również nagrody w gminnym konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową i stroik świąteczny.

jarmark w Dukli
Podczas jarmarku nie zabrakło występów najmłodszych

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z jarmarku:

~Zjotbytakiego

18-12-2019 09:58 30 101

Czy to był gulasz węgierski czyli gulyás.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.