Czas przygotowań do świąt zainaugurowali, w poniedziałek 16 grudnia, uczniowie Zespołu Szkół Architektoniczno-Budowlanych wraz ze swoimi młodszymi kolegami ze szkół podstawowych z Krosna i okolic.
Świąteczne Archidekorowanie to nic innego jak warsztaty dekoracji świątecznych przygotowane przez nauczycieli Zespołu Szkół wraz z uczniami uczącymi się na kierunkach renowator zabytków architektury (innowacja dekoracja wnętrz ) oraz architektura krajobrazu.

Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wykładu przygotowanego przez architekta Łukasza Zimę na temat dekorowania naszego najbliższego otoczenia w czasie świąt. Uczniowie mogli wziąć udział w quizie dotyczącym wykonywania dekoracji świątecznych, który rozwiązywali na własnych telefonach za pomocą nowoczesnej, specjalnej aplikacji do układania testów i kartkówek. Wszyscy biorący udział w quizie świetnie się bawili a zwycięzcy otrzymali nagrody.

Świąteczne Archidekorowanie

Uczniowie pracowali na pięciu stanowiskach i wykonywali archistroiki, archianioły, archibombki, archiodlewy i inne archidekoracje zajadając się przy tym wyśmienitymi pierniczkami przygotowanymi przez uczniów. Nikt nie opuścił warsztatów z gołymi rekami, dekoracje zrobione na tych zajęciach będą upiększać wspaniały czas Bożego Narodzenia w wielu domach.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach rozpoczynającej się właśnie drugiej edycji programu prowadzonego przez nauczycieli, zatytułowanego "Zostań architektem swojej przyszłości", podczas którego uczniowie szkół podstawowych mają możliwość wykazać się swoimi umiejętnościami z różnych dziedzin - od pisania krótkich form literackich, wykonywanie prac plastycznych, aż po wykonywanie makiet i zmaganie się z obliczeniami geodezyjnymi. Podsumowanie całego programu nastąpi na gali rozdania nagród pod koniec roku szkolnego, jak w roku ubiegłym.

Świąteczne Archidekorowanie

Wszyscy, którym nie udało się uczestniczyć w warsztatach w tym roku, będą mogli brać w nich udział już za rok. Będą one cyklicznie organizowane co rok w przedświąteczne poniedziałki. Organizatorzy zapraszają.
Udostępnij ten artykuł znajomym: