Około 210 uczniów kształcących się w specjalnościach technik ekonomista, technik handlowiec i technik spedytor w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krośnie będzie mogło skorzystać z programu współpracy, jaką szkoła podpisała z siecią sklepów Merkury Market.
Umowę podpisali 20 grudnia dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie Andrzej Gregorczyk, a ze strony Merkury Market Stanisław Leśniak. Będzie obowiązywała od początku 2020 r. Jest ona wszechstronna i ma być dobrą promocją kształcenia zawodowego.

- Umowa ma przynieść korzyści obydwu stronom, zarówno szkole, jak i firmie. Ale nie tylko. Trzecią stroną jest młodzież, która kształci się w tej szkole i będzie mogła skorzystać z tej współpracy - powiedział po podpisaniu mowy Stanisław Leśniak reprezentujący Merkury Market.

Szkoła będzie wysyłać uczniów na praktyki, ponadto niektóre zajęcia praktyczne uczniowie z nauczycielami będą odbywać w firmie. - Praktyki uczniowskie są dużym walorem kształcenia zawodowego. Uczniowie podkreślają, że w czasie praktyk widzą, jak w rzeczywistości wygląda to, o czym jest mówione podczas zajęć teoretycznych w szkole. Dzięki takiemu połączeniu wiedzy, uczniowie wychodzą lepiej przygotowani ze szkoły - stwierdził dyrektor Andrzej Gregorczyk.

Podpisanie umowy z Merkury Market
Podpisanie umowy odbyło się w piątek 20 grudnia w "Szczepanku"

Firma zobowiązała się do ufundowania trzech stypendiów dla najlepszych uczniów - po jednym dla najlepszego ekonomisty, handlowca i spedytora oraz nagród rocznych dla sześciu najlepszych uczniów po jednym z każdych trzech branż w klasach maturalnych i przedmaturalnych. Merkury Market ma również pokryć kurs prawa jazdy lub inny kurs zawodowy dla dwóch uczniów w ciągu roku. Jak dodał dyrektor Andrzej Gregorczyk, ważny jest też fakt, że nauczyciele będą mogli odbywać w firmie szkolenie zawodowe. Od bieżącego roku każdy nauczyciel zawodu, raz na trzy lata, będzie zobowiązany odbyć szkolenie u pracodawcy.

Nie jest to pierwsza umowa partnerska podpisana przez szkołę. Krośnieński "Szczepanik" współpracuje już z oddziałem PTTK w Krośnie w przypadku kształcenia w specjalności technik organizacji turystki, z restauracją Twist w Krośnie (kształcenie w specjalności technik hotelarstwa) a także z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.