Blisko 200 osób, w tym głównie osoby starsze i samotne z Krościenka Wyżnego i Pustyn oraz zaproszeni goście wzięli udział w spotkaniu wigilijnym przygotowanym przez Gminę Krościenko Wyżne i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku Wyżnym.
W tym roku wigilia dla starszych i samotnych zorganizowana została już po raz 13, a spotkanie odbyło się 19 grudnia w Domu Ludowym w Krościenku Wyżnym.

Wigilia jest dniem, kiedy gasną wszystkie spory, to również czas by oderwać się od zgiełku codzienności, może też zwyczajnie porozmawiać. W czas wigilijny wprowadzili wszystkich uczestników spotkania uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym, którzy pod opieką Katarzyny Marszałek, przygotowali jasełka. Na scenie wystąpiły również panie z Klubu Seniora prowadzonego przez Elżbietę Drykę.

Występ uczniów szkoły podstawowej
Na scenie wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym

Betlejemskie Światło Pokoju wójtowi Gminy Krościenko Wyżne Mateuszowi Liputowi i jego zastępcy Janowi Omachlowi wręczyli harcerze.

Życzenia uczestnikom spotkania przekazali wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik, wójt Mateusz Liput, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Podkul oraz Lucyna Liput, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krościenku Wyżnym.

Przekazanie betlejemskiego światełka pokoju wójtowi Mateuszowi Liputowi
Harcerze wręczyli Betlejemskie Światło Pokoju

- Niech ta Boża dziecina obdarzy nas wszystkich i wasze rodziny wiarą, nadzieją, miłością, pokojem serca i radością, a Syn Boży niech wam błogosławi w każdej chwili waszego życia - powiedziała Lucyna Liput.

Życzenia przesłali również radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusz Sobieraj i sołtys Krościenka Wyżnego Bolesław Pudłowski.

Łamanie się opłatkiem
Podczas spotkania nie zabrakło tradycyjnego łamania się opłatkiem

Najważniejsza część rozpoczęła się od modlitwy, którą poprowadził proboszcz parafii Krościenko Wyżne, ks. Wiesław Kałamarz. Było tradycyjne łamanie się opłatkiem oraz spożywanie potraw wigilijnych, które przygotowała firma AM Catering.

Spotkanie wigilijne prowadzili Anita Fal, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krościenku Wyżnym i Kacper Subik z Urzędu Gminy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.