Energia, charakter, ambicja - pod takim hasłem 20 grudnia odbyła się w Krośnie prezentacja żużlowej drużyny Wilki Krosno na sezon 2020.
W piątkowy wieczór sala widowiskowa Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zgromadziła ponad 500 miłośników żużla, którzy przybyli by zobaczyć zawodników, porozmawiać z nimi, zdobyć autografy, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz poznać plany klubu na najbliższy sezon.

Można było również nabyć karnety oraz pamiątki klubowe. Bilety - cegiełki wstępu kosztowały 15 zł, a dochód z ich rozprowadzenia zostanie przeznaczony na zakup motocykla do szkółki żużlowej. Oprócz sympatyków żużla na spotkaniu gościli prezydent Krosna Piotr Przytocki wraz z zastępcą Tomaszem Solińskim, partnerzy, sponsorzy i przyjaciele Wilków Krosno.

Zespół Ciryam
Zespół Ciryam

Wszystkich przywitał zespół Ciryam w składzie: Damian Jurek (perkusja), Jacek Rola (gitara basowa), Jakub Czubik (gitara solowa), Monika Węgrzyn (wokal) oraz Robert Węgrzyn (gitara prowadząca), który jest jednocześnie wiceprezesem Wilków Krosno. Ciryam zaprezentował nowy teledysk "Wataha". Utwór jest hymnem krośnieńskich żużlowców.

Na scenie wystąpiła też grupa taneczna Wolf Girls oraz "tancerz Wilk". Prezes Grzegorz Leśniak zaprezentował też kevlary żużlowe na przyszły sezon. Te z poprzedniego sezonu zostały uznane za najlepsze w II lidze.

Emocji na torze żużlowym w poprzednim sezonie nie brakowało. Zmagania zawodników podczas ligowych spotkań w Krośnie obserwowało ponad 25 tysięcy kibiców. - Miniony sezon był bardzo pracowity i kosztował sporo energii. Przygotowując projekt na żużel w Krośnie rozpisaliśmy go na pięć lat, bardzo wysoko stawiając sobie poprzeczkę. Udało nam się zrealizować wszystkie cele postawione na 2019 r. pod względem sportowym, organizacyjnym i finansowym. Wszystko jest realizowane na bieżąco, a w żużlu wcale to nie jest łatwe. Dziękujemy więc wszystkim, zarówno władzom miasta, sponsorom, którzy nam zaufali oraz naszym wspaniałym kibicom, którzy tak licznie gromadzili się na stadionie przy ul. Legionów - powiedział prezes Wilków Krosno Grzegorz Leśniak.

Prezydent Krosna Piotr Przytocki odbiera podziękowanie
Prezydent Krosna Piotr Przytocki odebrał specjalne podziękowanie

Specjalne podziękowanie za pomoc i wsparcie budowy nowego krośnieńskiego żużla prezes przekazał prezydentowi Krosna Piotrowi Przytockiemu. - Sezon, który się zakończył zintegrował całe środowisko żużlowe w Krośnie i sprawił, że projekt ma wielką przyszłość. Trwają działania związane z przebudową stadionu. Jesteśmy na etapie realizacji projektu technicznego przebudowy pierwszego łuku, oświetlenia i koncepcji przebudowy trybuny, tzw. "żylety" razem z drugim łukiem. Jest to projekt wieloetapowy, ale myślę, że wszystko się powiedzie, tylko trzeba troszkę cierpliwości - powiedział prezydent Piotr Przytocki.

Specjalnym gościem spotkania był Bogdan Ciupak, który przed laty przez 12 sezonów bronił barw ówczesnego Krośnieńskiego Klubu Żużlowego. W tym czasie wystąpił w 186 meczach, zaliczył 183 biegowe zwycięstwa i zdobył 1363 punkty z bonusami. Mieszkający i pracujący obecnie w Niemczech były żużlowiec z Krosna otrzymał tytuł "Ambasadora Wilków Krosno", a do miasta zawitał po raz pierwszy od 19 lat.

Wspomniano również nazwiska zasłużonych zawodników, którzy w ciągu ponad 60-letniej historii żużla w Krośnie bronili barw drużyny znad Wisłoka. Wśród nich byli: Jan Luśnia, Zdzisław Waliszko, Edward i Kazimierz Węklarowie, Roman Gąsior, Maciej Bargiel, Joachim Piechaczek, Ireneusz Kwieciński, Paweł Grygolec, Roman Raś, Mirosław Szczurek, Krzysztof Bęben.

Grupa taneczna Wolf Girls
Na scenie wystąpiła grupa taneczna Wolf Girls

Prezes mówił również o składzie zespołu oraz planach na najbliższy sezon. Jego zdaniem, tak mocnego składu nie było jeszcze w historii żużla w Krośnie. - Szykuje nam się wspaniały sezon. Po raz pierwszy wprowadziliśmy sprzedaż karnetów na miejsca numerowane i spotkało się to już z dużym odzewem naszych kibiców. Do tej pory rozprowadziliśmy już ponad tysiąc takich karnetów - dodał prezes Grzegorz Leśniak. - Cieszy nas, że jest tak olbrzymi apetyt na żużel w Krośnie. Pozwala to oglądać ciekawe widowiska - stwierdził wiceprezes Robert Węgrzyn.

Sympatykom żużla zaprezentowała się dziesięcioosobowa "Wataha" na sezon 2020: Kacper Przybylski (Polska - pierwszy adept Wilków Krosno), David Pacalaj (Słowacja), Kamil Wieczorek (Polska), Damian Dróżdż (Polska), Mathias Thoernblom (Szwecja), Eduard Krcmar (Czechy), Marcin Jędrzejewski (Polska), Andriej Karpow (Ukraina), Wadim Tarasienko (Rosja) oraz trener Janusz Ślączka i kierownik klubu Bartosz Paczosa. Na prezentacji zabrakło kilku obcokrajowców, którzy będą występować w barwach drużyny z Krosna: Josha Pickeringa (Australia), Witalija Kotlara (Rosja), Jewgienija Sajdullina (Rosja) oraz Nicka Skorji (Słowenia).

Spotkanie prowadzili Katarzyna Szewerniak i Gabriel Waliszko.

Bogdan Ciupak
Gościem specjalnym prezentacji była legenda krośnieńskiego żużla - Bogdan Ciupak (w środku)

Powiedzieli podczas prezentacji:
Kacper Przybylski: - W drużynie czuję się bardzo dobrze, jesteśmy zgraną paczką. Chcę się pokazać w swoim pierwszym sezonie żużlowym i dużo nauczyć od innych. Myślę, że będzie bardzo dobrze i liczę na bardzo dobry wynik zespołu. Odkąd jeżdżę w szkółce wspiera mnie moja rodzina i rodzina.

David Pacalaj: - Chcę jak najwięcej jeździć i pokazać się z jak najlepszej strony. W poprzednim sezonie zespół z Krosna jeździł bardzo dobrze, ale myślę, że teraz będzie jeszcze lepiej.

Kamil Wieczorek: - Mam nadzieję, że wcześniej zdobyte doświadczenie w ekstralidze, zaprocentuje teraz w Krośnie, już w karierze seniorskiej. Liczę, że obycie z najlepszymi żużlowcami powinno dać mi wiele podczas występów w zespole Wilków.

Damian Dróżdż: - Każdy, kto uprawia sport, jakim jest żużel, chciałby być najlepszym. Ale do tego jest długa droga i nie wiadomo, czy się uda. Ja również zdaję sobie z tego sprawę, ale marzyć zawsze wolno. Mam nadzieję, że tą ekipą zrobimy naprawdę fajny żużel w Krośnie, a wynik sam przyjdzie. Do sezonu zawsze przygotowuję się na 100 procent.

Mathias Thoernblom: - Będzie to mój pierwszy sezon w barwach Wilków. Na torze w Krośnie występowałem wcześniej dwa razy. Chciałbym, żeby drużyna znalazła się w finale a ja zdobywać jak najwięcej punktów. Jest to ciężka liga, a poziom jest wysoki i łatwo na pewno nie będzie.

Eduard Krcmar: - W Krośnie czuję się bardzo dobrze. Uważam, że udało się skompletować fajną ekipę. W nadchodzącym sezonie chciałbym ustabilizować formę, gdyż wcześniej zdarzało się, że w jednym meczu zdobywałem 14 punktów a w następnym tylko 1. Jeśli będzie dobre przygotowanie kondycyjne i sprzętowe, to powinny być też dobre wyniki.

Marcin Jędrzejewski: - Postaram się jak najlepiej wykorzystać w Krośnie zdobyte wcześniej doświadczenie. Jednak sam Jędrzejewski meczu nie wygra i do tego potrzebna jest drużyna. Myślę, że taką udało się stworzyć tutaj. Klub działa profesjonalnie, a skład mamy taki, że powinniśmy zawalczyć o I ligę, tylko każdy musi się starać jak najlepiej jeździć.

Andriej Karpow: - Z poprzedniego sezonu nie jestem do końca zadowolony. W nowym będziemy się starali pokazać jak najlepszy żużel w Krośnie, a drużynę na to stać.

Prezentacja drużyny Wilki Krosno


Wadim Tarasienko: - Zapowiada się ciekawy sezon, a nasz zespół na dość mocny. Do tego dobrze znam się z Andriejem Karpowem i Marcinem Jędrzejewskim.

Janusz Ślączka: - Poprzedni sezon na pewno nie był zły, ale zawsze chciałoby się więcej, żeby drużyna pojechała lepiej. Jak wiadomo, zgranie, atmosfera w drużynie są bardzo ważne, są podstawą do osiągania dobrych wyników. U nas to jest widoczne i myślę, że będą efekty. Naszym celem jest walka w play-off. Zawodnicy obiecali bardzo dobre przygotowanie i jazdę w sezonie. Liczymy też na kibiców. Dotychczas frekwencja na meczach była bardzo dobra, chyba największa w Polsce w II lidze. Chcemy, żeby było tak dalej.

Bartosz Paczosa: - Pierwszy rok działalności to na pewno nauka dla wszystkich i wyciągniemy wnioski na przyszłość. Idziemy w kierunku, by wszystko robić jak najlepiej, rozwijać żużel w Krośnie jak na najwyższym poziomie. Za tym stoi mnóstwo osób, o czym wielu nie zdaje sobie sprawy.

Transmisja na żywo z prezentacji drużyny została przeprowadzona na facebookowym profilu terazKrosno.pl. Retransmisja: https://www.terazkrosno.pl/na-zywo/79-prezentacja-druzyny-wilkow-krosno

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.