W ramach "Festiwalu Świąt Bożego Narodzenia" w Krościenku Wyżnym odbył się X Powiatowy Konkurs Małych Form Teatralnych "Jasełka 2020".
Starostwo Powiatowe w Krośnie od dziesięciu lat organizuje Powiatowy Konkurs Małych Form Teatralnych. Jubileuszowa, bo dziesiąta edycja odbyła się 4 stycznia w sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym. Współorganizatorem wydarzenia był Urząd Gminy w Krościenku Wyżnym.

Powiatowy Konkurs Małych Form Teatralnych

Na scenie zaprezentowały się cztery zespoły i grupy teatralne reprezentujące szkoły podstawowe z terenu powiatu krośnieńskiego:
- Publiczną Szkołę Podstawową w Krościenku Wyżnym, "Wśród nocnej ciszy rodzi się Nam Zbawiciel", opiekunowie: Irena Barańska i Alina Kmonk
- Szkołę Podstawową w Dukli, "Do Betlejem", opiekun: Halina Jurczyk
- Szkołę Podstawową w Odrzykoniu, "Jasełka na wesoło", opiekun: Joanna Typrowicz
- Szkołę Podstawową w Iwoniczu, "Opowiadanie o Bożym Narodzeniu", opiekunowie: siostra Danuta Benedykta Pruś i Kinga Rogóz

Powiatowy Konkurs Małych Form Teatralnych

Po obejrzeniu wszystkich przedstawień jury w składzie: Aleksandra Żółkoś - przewodnicząca, kustosz Muzeum Historycznego - Pałacu w Dukli, Mateusz Liput - Wójt Gminy Krościenko Wyżne, Grażyna Ostrowska - Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz Bogusław Pacek - Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce przyznało następujące miejsca:

kategoria II
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Iwoniczu
II miejsce ex aequo Publiczna Szkoła Podstawowa w Krościenku Wyżnym i Szkoła Podstawowa w Odrzykoniu

kategoria I
grand prix - Szkoła Podstawowa w Dukli

Powiatowy Konkurs Małych Form Teatralnych

Na zakończenie wszyscy młodzi artyści otrzymali nagrody rzeczowe i słodycze a przedstawiciele zwycięzców nagrody i okolicznościowe dyplomy. Głos zabrał również Wicestarosta Krośnieński Andrzej Guzik oraz Wójt Gminy Krościenko Wyżne Mateusz Liput gratulując uczestnikom i opiekunom udziału w konkursie. Konkurs poprowadziła Jolanta Przybyła.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.