Zatrzymany pirat drogowy poruszał się środkiem jezdni z prędkością ponad 160 km/h. Stwarzał zagrożenie na drodze i nie reagował na polecenia policjantów. 24-latek stracił prawo jazdy.
Policjanci krośnieńskiej drogówki, w ubiegły piątek przed godz. 20, pełniąc służbę nieoznakowanym radiowozem na trasie Krosno - Sanok, zauważyli poruszające się z nadmierną prędkością bmw. Ponadto kierujący wyprzedzał inne pojazdy pomimo znaku zakazu wyprzedzania. Policjanci rozpoczęli próbę zatrzymania bmw, jednak kierowca zaczął uciekać. Funkcjonariusze kontynuowali pościg za uciekającym kierowcą, który poruszając się środkiem jezdni zmuszał innych uczestników drogi do zjeżdżania na pobocza i do przydrożnych rowów. Dojeżdżając do granic Krosna bmw jechało z prędkością około 160 km/h. Policjanci po wyprzedzeniu pirata drogowego zmusili go do zjechania na pobliski parking.

Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący to 24-latek z powiatu nowosądeckiego. Mężczyzna oświadczył policjantom, że wie co zrobił i jest świadomy zagrożenia, jakie stworzył na drodze dodając, że jest wściekły i chciał odreagować na drodze.

Mężczyzna na swoim koncie miał już 24 punkty karne za wcześniejsze wykroczenia drogowe. Podczas ucieczki w warunkach ograniczonej widoczności w związku z szarówką i opadami deszczu, 24-latek wyprzedzając inne pojazdy na wzniesieniu, dwukrotnie stworzył zagrożenie czołowego zderzenia z pojazdami jadącymi z naprzeciwka. Mężczyzna również naraził na niebezpieczeństwo pasażerkę podróżującą z nim w bmw.

W związku z rażącym łamaniem przepisów drogowych, jak również stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.