Zdjęcia z Orszaku Trzech Króli 2020 w Krościenku Wyżnym, który odbył się po raz dziesiąty.
Po raz dziesiąty ulicami Krościenka Wyżnego przeszedł Orszak Trzech Króli. Organizatorem wydarzenia była parafia pw. św. Marcina w Krościenku Wyżnym. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Rada Gminy w Krościenku Wyżnym i Wójt Gminy Mateusz Liput.

Orszak Trzech Króli w Krościenku Wyżnym

Orszak tradycyjnie wyruszył z trzech miejsc. Spod budynku Publicznej Szkoły Podstawowej wyruszył Orszak Afrykański króla Kacpra. Mędrcowi towarzyszyli harcerze oraz członkowie Koła Teatralnego ze Szkoły Podstawowej. Orszak Azjatycki króla Melchiora wyruszył z budynku plebanii. Najstarszemu mędrcowi towarzyszyły dzieci z Przedszkola Samorządowego oraz Przedszkola Sióstr Służebniczek, uczniowie klas "0", chór parafialny oraz Święta Rodzina, w której rolę wcieliło się małżeństwo z Krościenka Wyżnego.

Orszak Trzech Króli w Krościenku Wyżnym

W trzecim z orszaków - Orszaku Europejskim króla Baltazara - dumnie kroczyła Gminna Orkiestra Dęta. Wśród jego uczestników znaleźli się przedstawiciele grup i stowarzyszeń działających w Krościenku Wyżnym, wójt i radni gminy. Orszak wyruszył z Domu Ludowego.

Orszak Trzech Króli w Krościenku Wyżnym

Orszaki spotkały się przed kościołem parafialnym, aby połączyć się i wejść do kościoła na uroczystą mszę świętą, której przewodniczył ks. proboszcz Wiesław Kałamarz. Na zakończenie wójt w imieniu swoim oraz radnych rozdał najmłodszym uczestnikom orszaku upominki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

~Stefan

11-01-2020 00:57 2 54

To idź 1 maja na marsz św pracy i ponieś szturmówkę będą ci brawo bić!
Odpowiedz

~Kazek

10-01-2020 16:42 4 65

Ten na koniu to jakiś król bo ma koronę a ten który idzie obok to co za król ? hehe
I ci młodzi wysmarowani czarna pasta do botów...?błazenada
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.