W Święto Objawienia Pańskiego, tradycyjnie już od kilku lat, wędrujemy wraz z orkiestrą dętą do poszczególnych parafii naszej gminy z koncertem kolęd i pastorałek, chociaż nie brakuje także repertuaru karnawałowego i rozrywkowego.
W roku bieżącym, po kilku latach ponownie zawitaliśmy do kościoła pw. Wszystkich Świętych we Wrocance. Po mszy świętej, którą pięknym śpiewem i muzyką oprawili chór Legato oraz orkiestra, przyszedł czas na rozpoczęcie koncertu z okazji święta 3 Króli. Po powitaniu przez księdza proboszcza Jana Nigborowicza i słowie wstępnym wygłoszonym przez dyrektora Domu Kultury Janusza Węgrzyna koncert rozpoczął chór Legato, działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Szczepańcowa prowadzony przez dyrygenta Magdalenę Makiel wykonując kilka kolęd a w dalszej części zaśpiewał z towarzyszeniem orkiestry dętej.

Trzeba przyznać, że kolejny eksperyment muzyczny dyrygenta udał się wyjątkowo dobrze, ale to w głównej mierze zasługa profesjonalizmu obydwu zespołów, zarówno chóru jak i orkiestry. Wystąpiły również solistki, brawurowo wykonując wraz z orkiestrą największe szlagiery muzyki rozrywkowej. Brawom nie było końca a dwa bisy były ukoronowaniem tegorocznego koncertu świątecznego. Na zakończenie, życzenia Noworoczne, licznie zgromadzonej w świątyni publiczności złożył w imieniu własnym i artystów dyrektor Janusz Węgrzyn. Zastępca wójta Magdalena Hec-Mrozek życzyła również wszystkim szczęśliwego Nowego Roku. Orkiestrą Dętą Gminy Miejsce Piastowe dyrygował kapelmistrz Miłosz Markiewicz.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania księdzu Janowi za ciepłe przyjęcie oraz Kołu Gospodyń Wiejskich i pani sołtys Ani Sieniawskiej-Kuras, za ciepły poczęstunek po koncercie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.