13 stycznia rozpoczęły się konsultacje społeczne z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego celem uzyskania opinii w sprawie włączenia części terenów położonych w powiecie krośnieńskim do terytorium Gminy Miasto Krosno.
Konsultacje społeczne z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego ogłosił Zarząd Powiatu. Ich celem jest uzyskanie opinii mieszkańców powiatu w sprawie włączenia części terenów położonych w powiecie krośnieńskim do terytorium Gminy Miasto Krosno. Chodzi o teren byłego lotniska "Iwonicz", do którego Krosno w 2017 roku nabyło prawa użytkowania wieczystego.

Uprawnionymi do udziału w konsultacjach są wyłącznie osoby pełnoletnie, posiadające czynne prawo wyborcze i stale zamieszkałe na terenie powiatu krośnieńskiego. Konsultacje prowadzone są w formie elektronicznego badania ankietowego za pośrednictwem strony internetowej: konsultacje.powiat.krosno.pl i potrwają do 13 lutego.

Przypominamy, że początkiem grudnia 2019 roku doszło do porozumienia miasta Krosna z gminami Krościenko Wyżne i Miejsce Piastowe w sprawie zmiany granic. Więcej informacji: Krosno, Krościenko Wyżne i Miejsce Piastowe połączyły siły.

Udostępnij ten artykuł znajomym: