Dwóm podejrzanym przedstawiono także zarzuty powoływania się na wpływy w instytucji państwowej i przyjęcia korzyści majątkowej. Byłej pracownicy Urzędu Skarbowego w Krośnie, przedstawione zostały zarzuty żądania i przyjęcia korzyści majątkowej.
Prokuratura Okręgowa w Lublinie nadzoruje śledztwo dotyczące wystawiania przez osoby działające w zorganizowanej grupie przestępczej, w imieniu jednej z lubelskich spółek, poświadczających nieprawdę faktur VAT na usługi remontowo-budowlane oraz ich użycia do rozliczeń podatkowych, tj. o czyn z art. 271 § 3 kk i inne, gdzie łączna wartość narażonego na uszczuplenie podatku od towarów i usług wyniosła 739.695 zł. Działalność podejrzanych koncentrowała się na terenie województwa podkarpackiego.

Jednym z wątków śledztwa jest przyjmowanie korzyści majątkowych przez pracowników Urzędu Skarbowego w Krośnie, którzy zaoferowali przedsiębiorcy z terenu Krosna przyjęcie fikcyjnej faktury, żądając przekazania korzyści majątkowej odpowiadającej wartości podatku VAT z faktury.

14 stycznia na polecenie Prokuratury funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali troje podejrzanych, mieszkańców Krosna. Podejrzanym przedstawione zostały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uczestnictwa w wystawianiu poświadczających nieprawdę faktur VAT.

Dwóm podejrzanym przedstawiono także zarzuty powoływania się na wpływy w instytucji państwowej i przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 7 tys. zł w zamian za załatwienie sprawy kontroli. Jednej podejrzanej, byłej pracownicy Urzędu Skarbowego w Krośnie, przedstawione zostały zarzuty żądania i przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 10,7 tys. zł.

Wobec dwojga podejrzanych prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. 16 stycznia Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie uwzględnił wnioski prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie - informuje Monika Łukanowska, p.o. Zastępca Prokuratora Okręgowego w Lublinie.

W stosunku do trzeciego z zatrzymanych prokurator zastosował poręczenie majątkowe w kwocie 20 tys. zł., dozór Policji, zakaz kontaktowania się z ustalonymi osobami oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

Udostępnij ten artykuł znajomym: