23 stycznia o godz. 18:00 w Kościele Parafialnym w Iwoniczu odbył się Noworoczny Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, pod dyrekcją ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego zatytułowany "Przekażmy sobie znak pokoju".
Koncert zainaugurował Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj, który przywitał i przedstawił artystów. 50-osobowa orkiestra zaprezentowała znane i lubiane kolędy i pastorałki, wciągając publiczność w ich wykonanie.

W pięknej scenerii zabytkowego kościoła, przy stuprocentowej frekwencji koncert wywarł ogromne wrażenie na słuchaczach, którzy po zakończeniu imprezy gromkimi brawami nagradzali artystów, domagając się bisów.

Nic dziwnego, Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej poszczycić się może liczbą ponad 10 tysięcy koncertów. Wielokrotnie została uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami. W swej tradycji nawiązuje do sławnej Orkiestry 1-go Pułku Strzelców Podhalańskich, z okresu przedwojennego, jak i do folkloru muzycznego regionu Podhala. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą.Na zakończenie gospodarz, ksiądz dziekan Kazimierz Giera, proboszcz Parafii w Iwoniczu wyraził wdzięczność orkiestrze oraz organizatorom czwartkowej imprezy - burmistrzowi i dyrektor GOK w Iwoniczu-Zdroju Dorocie Świstak za zorganizowanie koncertu.

Burmistrz Witold Kocaj w podziękowaniu wręczył bukiety kwiatów i upominki na ręce dyrygenta ppłk Leszka Mieczkowskiego oraz solistów Moniki Polak, Wacława Wacławiaka oraz Tomasza Jarosza.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.