W Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się kolejna rozprawa w procesie Piotra O. oskarżonego przez prokuraturę o usiłowanie zabójstwa dwóch swoich kolegów.
Proces 54-letniego mężczyzny jest pokłosiem wydarzeń, które rozegrały się 14 marca ubiegłego roku koło południa w jednym z domów w Iwoniczu. Wówczas to, zdaniem prokuratury, Piotr O. w trakcie libacji alkoholowej zaatakował nożem swoich kompanów: właściciela domu, 61-letniego Mariana W. i 26-letniego Sławomira Ś., który pomieszkiwał u niego. Starszy został operowany w krośnieńskim szpitalu, a rany młodszego okazały się niegroźne. W chwili zdarzenia cała trójka była pijana.

Piotr O. konsekwentnie nie przyznaje się do usiłowania zabójstwa, podtrzymuje, że nie ranił nożem kolegów, a doszło jedynie do szarpaniny, ale szczegółów nie pamięta, bo był zbyt pijany. Końcem stycznia z Zakładu Karnego w Rzeszowie napisał odręcznie kilkustronicowy list do Sądu Okręgowego w Krośnie. Na rozprawie, która odbyła się 6 lutego, sędzia Artur Lipiński odczytał nadesłany list. Oskarżony pisze w nim między innymi, że przez 26-letniego kolegę został kozłem ofiarnym w tej sprawie. Twierdzi, że to co zeznał przed sądem jest kłamstwem. Oskarżony podkreślił w liście, że on sam również miał obrażenia obojczyka, nerki, a głowa boli go do tej pory. Wspomniał o chwilowej utracie przytomności w chwili, gdy doszło do zdarzenia oraz, że został okradziony między innymi z leków, maszynki do robienia papierosów oraz alkoholu, który zakupił na stacji paliw w Iwoniczu.

- Nie działałem w żadnym zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia ani Sławomira Ś. ani Mariana W. Przyjechałem do nich, bo chciałem się napić wódki. Przyznaję, że wcześniej byłem karany, ale nie użyłem nigdy noża ani nie straszyłem nikogo, że go zabiję. To, co się dzieje jest zwykłą nagonką na mnie - napisał Piotr O.

Powiedział też, że wszyscy chcą go skazać i już wydali na niego wyrok. - Ale nie widzą ogromu nieszczęścia, jaki mi wyrządzają. Jak zostanę skazany, będę się odwoływał do sądu apelacyjnego, a później do Strasburga - stwierdził oskarżony w liście.
Dodał, że od drugiej poły lat 80. ubiegłego stulecia jest pod stałą opieką lekarską.

Sąd w Krośnie
Sąd uprzedził o możliwości zmiany kwalifikacji prawnej czynu

Kolejną rozprawę zaplanowano w pierwszym tygodniu marca. Mają już być na niej wygłoszone mowy końcowe. Sąd uprzedził o możliwości zmiany kwalifikacji prawnej czynu z usiłowania zabójstwa, o co Piotr O. jest oskarżony, na usiłowanie dokonania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowania naruszenia czynności narządów ciała lub rozstroju zdrowia trwającego nie dłużej niż 7 dni a także kierowanie gróźb karanych. - To jest jedynie uprzedzenie o możliwości zmiany i nie oznacza, iż tak faktycznie się stanie - stwierdził sędzia Artur Lipiński.

Piotr O. na swoim koncie ma kilkanaście wyroków. W zakładach karnych przesiedział około 20 lat.

~Ghbz

09-02-2020 20:21 8 52

E tam. Idę się napić.
Odpowiedz

~antypijak

09-02-2020 16:16 8 45

Jeszcze łobuz straszy, że do Strasburga napisze. A niech sobie pisze, nawet do wujka Putina. Albo niech się koniowi poskarży, on ma wielki łeb to wysłucha.
Odpowiedz

~Papa

07-02-2020 17:30 8 50

Czyli dowalić mu dożywocie
Odpowiedz

~Realia

07-02-2020 17:28 7 36

Adwokaci szaleją,za wszelką cenę,wypuścili by najgorszych do społeczeństwa.dlatego mamy w polsce kuriozalne wyroki.w ich grę dają się wciągnąć sędziowie .
Odpowiedz

~Zgroza

07-02-2020 11:35 7 38

'Piotr O. na swoim koncie ma kilkanaście wyroków. W zakładach karnych przesiedział około 20 lat." Komentarz zbędny .Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.