Biegiem na 20 kilometrów uczcili członkowie Krośnieńskiego Klubu Biegacza MOSiR Krosno 20-lecie działalności.
Krośnieński Klub Biegacza został założony końcem stycznia 2000 roku. Pierwszym jego prezesem został Wiesław Furmanek. - Ustaliliśmy, że będzie on zrzeszał wszystkich chętnych, którzy biegając zechcą spędzać swój wolny czas - opowiada Wacław Katan, ikona krośnieńskiego biegania, od samego początku wiceprezes klubu. - Ilość chętnych przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Osób ciągle przybywało, w tym młodzieży. Z czasem powstawały też zawody, które na stałe zagościły w kalendarzu krośnieńskich imprez biegowych.

Wacław Katan nie wyobraża sobie funkcjonowania klubu biegacza bez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie i jego wsparcia. Jak mówi, współpracy i pomocy zazdroszczą kluby z większych miast. - Widać też, że sens miała budowa stadionu lekkoatletycznego przy ul. Bursaki - twierdzi Wacław Katan.

Wacław Katan
Wacław Katan, ikona krośnieńskiego biegania

- Nie ukrywam, że fakt, iż działa on przy MOSiR, to również i moja decyzja. Przez lata współpraca układa się bardzo dobrze. Życzyłbym, aby jak najwięcej młodych ludzi przychodziło do naszego klubu, osiągali sukcesy i popularyzowali tą piękną dyscyplinę sportu - mówi Antoni Dębiec, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie. Jak dodaje dyrektor, on sam wraz z córką również połknęli bakcyla biegania i wspólnie biegają w tym klubie.

Obecnie KK Biegacza MOSiR zrzesza około 80 osób, od najmłodszych po weteranów. Prezesem jest Wacław Guzik. - W klubie jest wspaniała atmosfera. Mamy też wsparcie ze strony MOSiR-u i dyrektora Antoniego Dębca. Pozwala nam to odnosić coraz więcej sukcesów. Niektórzy zawodnicy na swoim koncie mają udział w ponad 100 maratonach. Nie jest jednak łatwo działać. Trzeba szukać sponsorów, ale staramy się. Cieszy szczególnie to, że młodzież chce spędzać aktywnie czas na wolnym powietrzu i chętnie chce uczestniczyć w zawodach. Jest to dla nich odskocznia od codzienności, od komputera. Byłoby zapewne jeszcze więcej młodych ludzi chętnych do trenowania, gdybyśmy otrzymywali większe dofinansowanie - mówi Wacław Guzik, prezes KK Biegacza MOSiR Krosno.

Wacław Guzik
Wacław Guzik, prezes KKB MOSiR Krosno

Klub w ciągu dwóch dekad działalności dochował się między innymi medalistów mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, czy reprezentantów Polski. Wacław Katan wymienia między innymi Marcina Niezgodę, Pawła Zimę, Macieja Barańskiego, Marcina Kuligę, Agnieszkę Chorzępę czy Szymona Gużkowskiego. Wielu zawodników uczestniczy też w biegach maratońskich w wielu miastach Europy reprezentując barwy KK Biegacza MOSiR Krosno.

- Dzięki temu możemy też zwiedzać Europę. To zostaje w pamięci i nikt tego nam nie odbierze. Sam przebiegłem 30 maratonów i ponad 140 tysięcy kilometrów w ciągu blisko 50 lat - podkreśla Wacław Katan.

bieg jubileuszowy 20-lecia KKB MOSiR Krosno
W biegu na 20 kilometrów wzięło udział ponad 20 członków klubu

Jubileusz klubu, oczywiście na sportowo został zorganizowany w sobotę, 8 lutego. W biegu na 20 kilometrów z okazji 20-lecia działalności wzięło udział ponad 20 członków klubu.

- Nie było jednak rywalizacji, każdy biegł ile chciał i we własnym tempie - dodaje prezes Wacław Guzik.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.