Tłusty Czwartek - tak potocznie nazywamy czwartek otwierający ostatni tydzień karnawału przez postem.
Zgodnie z tradycją, w ten dzień trzeba najeść się do syta słodkości, a w szczególności pączków. W czwartek, nie należy się przejmować kaloriami i skonsumować przynajmniej jednego pączka, a według jednego z przesądów, wtedy będzie się wiodło w życiu przez cały rok.

Z kolei inne z przysłów mówi, że "Gdy w Tłusty Czwartek człek w jedzeniu pofolguje, łaskawy Pan Bóg grzech obżarstwa daruje".

Od kilkudziesięciu lat pączki dla swoich Klientów przygotowuje piekarnia Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Krośnie. Będą one czekały na wszystkich, którzy w czwartek, 20 lutego odwiedzą sklepy GS na terenie Krosna i gminy Wojaszówka. Pączki od lat smażone są według tradycyjnych receptur naszych mam i babć. W tegorocznej ofercie będą jak zwykle te tradycyjne z nadzieniem różanym, posypane cukrem pudrem. Nie zabraknie też pączków z adwokatem, w polewie lukrowej i czekoladowej oraz z posypką.

Przez 12 lat Józef Szajna, prezes Zarządu GS "SCh" Krosno, przy współpracy z tygodnikiem "Nowe Podkarpacie", który już nie istnieje, fundował pączki dla mieszkańców regionu. Akcja cieszyła się dużym odzewem i z sympatii dla mieszkańców regionu krośnieńskiego, Józef Szajna postanowił podtrzymać tę tradycję.

Siedem zestawów pączków, będzie czekało na osoby, które jako pierwsze zadzwonią w środę, 19 lutego br. od godz. 12:00 na numer telefonu 13 43 214 21.

Pączki będzie można odebrać osobiście w Tłusty Czwartek, 20 lutego w siedzibie GS Krosno przy ul. Piłsudskiego 11 w godz. 11:00 - 13:00.

Udostępnij ten artykuł znajomym: