Mieszkańcy osiedla Grota-Roweckiego w Krośnie będą mogli się spotykać w odremontowanym i powiększonym lokalu. Mieści się on w budynku przy ul. Piastowskiej 58. W drugiej części swoją siedzibę ma Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
20 lutego, oficjalnie oddano do użytku pomieszczenie, które ma służyć mieszkańcom osiedla Grota-Roweckiego w Krośnie.

- Wcześniej było niewielkie pomieszczenie. Lokal nie tylko odremontowano, ale również udało się go rozbudować. Mam nadzieję, że miejsce to będzie tętnić życiem - mówi Zbigniew Machowski, przewodniczący Rady Osiedla Grota-Roweckiego.

Zbigniew Machowski
Zbigniew Machowski, przewodniczący Rady Osiedla Grota-Roweckiego

Remont lokalu trwał rok. Pomieszczenie, w którym swoją siedzibę ma rada osiedla zostało wyposażone w sprzęt nagłaśniający, audiowizualny, sprzęt AGD oraz w nowe stoły i krzesła. - Oprócz rady osiedla, swoją siedzibę będzie miał również dzielnicowy policji, będzie też służył jako lokal wyborczy. Planowane jest otwarcie tutaj osiedlowego klubu seniora - dodaje Zbigniew Machowski.

Anna Bazan
Anna Bazan, przewodnicząca Krośnieńskiej Rady Seniorów

Zadowolenia z tego ostatniego pomysłu nie kryje Anna Bazan, przewodnicząca Krośnieńskiej Rady Seniorów. - Teraz trzeba będzie znaleźć chętnych, którzy zechcą wyjść z domów, przyjść tutaj, wspólnie przebywać i coś razem robić. Myślę, że wszystko pomału się rozkręci - mówi Anna Bazan.

Stanisław Czaja
Stanisław Czaja, przewodniczący Zarządu Osiedla Grota-Roweckiego

- Po 30 latach mojej pracy na tym osiedlu, nastąpiło zwieńczenie tego, do czego dążyliśmy z mieszkańcami od samego początku. Tułaliśmy się po różnych pomieszczeniach. Miejsce w tak małej wspólnocie lokalnej jest na pewno potrzebne, by mogli przyjść porozmawiać i wspólnie spędzić czas. Dziękujemy prezydentowi Piotrowi Przytockiemu, że udało się te nasze zamierzenia w końcu zrealizować - podkreśla Stanisław Czaja, przewodniczący Zarządu Osiedla Grota-Roweckiego.

Symboliczną wstęgę przecięli prezydent Piotr Przytocki, przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit, Stanisław Czaja, Anna Bazan, Zbigniew Machowski i ks. prałat Jan Bielec, proboszcz parafii pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli, który również nowy lokal poświęcił.

symbolicznie przecięcie wstęgi
Podczas otwarcia symbolicznie przecięto wstęgę

W otwarciu wzięli również udział między innymi Iwona Wójcik-Druciak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krośnie, Anna Dziadosz, zastępca naczelnika Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krosna.

Osiedle Grota-Roweckiego liczy około 2,6 tysiąca mieszkańców. Rada osiedla liczy 15 członków, a jej przewodniczącym jest Zbigniew Machowski. Z kolei na czele pięcioosobowego zarządu stoi Stanisław Czaja. Przewodniczący rady i zarządu wraz z członkami rady i zarządu pełnią dyżur w każdy poniedziałek od godz. 18:00 do godz. 20:00.

W najbliższym czasie, 24 lutego rada osiedla organizuje kurs pierwszej pomocy dla mieszkańców osiedla Grota-Roweckiego. Z kolei 6 czerwca planowany jest osiedlowy dzień dziecka na terenie Komendy Miejskiej PSP połączony z kolejną już edycją akcji poboru krwi "Ratujemy Dajemy".

Zobacz zdjęcia z uroczystego otwarcia: