Ponad 70 uczniów z krośnieńskich szkół doskonaliło swoje umiejętności jazdy na nartach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z MUKS "Mechanik" działającego przy Zespole Szkół Mechanicznych im. S. Staszica w Krośnie.
Była to już 15. edycja obozu narciarskiego, który dla dzieci z krośnieńskich szkół od lat organizują nauczyciele z MUKS "Mechanik.

Podczas dwóch jednotygodniowych turnusów ponad 70 dzieci w wieku od 7 do 14 lat, podzielonych na kilka grup, na stoku "U Schabińskiej Chyrowa Ski", miało możliwość doskonalenia techniki jazdy na nartach, w tym skręcanie, hamowanie, jazdę z kijkami, jazdę slalomem. - Na początku turnusu wszystkie dzieci przechodziły sprawdzian umiejętności, dzięki czemu mogliśmy podzielić je na grupy względem posiadanych umiejętności. Naszym celem jest promowanie ruchu na świeżym powietrzu i rozwijanie pasji, dlatego w zimie organizujemy obozy narciarskie, a w lecie obozy rowerowe - mówi kierownik obozu Mariola Matras-Kociuba z MUKS "Mechanik".

Oprócz kursu narciarskiego i opieki wykwalifikowanych instruktorów, uczestnicy obozu mieli również wiele atrakcji. Spotkali się m.in. z ratownikami GOPR, funkcjonariuszami policji i pracownikami Lasów Państwowych, z którymi odbyli edukacyjne pogadanki o bezpieczeństwie, a także uczestniczyli w pozorowanej akcji ratowniczej. Wszyscy otrzymali odblaskowe kamizelki i opaski, a zwycięzcy konkursu plastycznego "Bezpieczne ferie" zostali nagrodzeni kaskami narciarskimi.

Uczestnicy obozu poznali Dekalog Narciarski oraz zasady bezpieczeństwa na stoku. Zajęciom praktycznym towarzyszyły zabawy na śniegu i dobry humor. Profesjonalna organizacja obozu sprawia, że od lat nie brakuje chętnych, aby ferie zimowe spędzić na nartach z MUKS "Mechanik". W tym roku na zakończenie szkolenia dzieci otrzymały od swoich instruktorów w nagrodę specjalne torby na buty narciarskie i kask. Obóz został dofinansowany przez gminę miasto Krosno.