Dominik Gazda mistrzem Krosna, Emilia Wojtas mistrzynią Krosna w szachach klasycznych na 2020 rok.
Krośnieński Klub Szachowy "Urania" zorganizował w dniach 7 - 22 luty Mistrzostwa Krosna w szachach klasycznych. Zawody odbyły się tradycyjnie w świetlicy MOSiR Krosno (na stadionie Karpat), w 3 grupach turniejowych (turniej dla dzieci poniżej 10 lat planowany jest w późniejszym terminie).

Do udziału w tegorocznych zawodach, poprzedzonych eliminacjami w krośnieńskich szkołach podstawowych, zgłosiło się łącznie 100 zawodniczek i zawodników.

mistrzostwa Krosna w szachach klasycznych

Tegoroczne mistrzostwa zdominowali juniorzy, co szczególnie nie dziwi, gdyż są to finaliści mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych, reprezentanci lig centralnych juniorów oraz III ligi seniorów i juniorów. Tradycyjnie największe emocje towarzyszyły rozgrywkom w grupie C (dzieci do lat 12), których często wspierali duchowo ich opiekunowie. Co roku odkrywamy w mistrzostwach nowych utalentowanych szachistów i szachistki, tak było tym razem.

Zwycięzcą w grupy do lat 12-tu został Kacper Krzepkowski, kolejne miejsca zajęli: Piotr Mazur, Antoni Charzewski, Mateusz Pietryka, Stanisław Gaj, Wojciech Gorczyca i Filip Niźnik.

W grupie OPEN podium zdominowali juniorzy, najlepszym zawodnikiem imprezy i mistrzem Krosna na 2020 r. został Dominik Gazda. Wyprzedził ubiegłorocznego triumfatora Mateusza Jaszczuka, trzecie miejsce zajął Kacper Guzik, Mistrzynią Krosna w szachach klasycznych została Emilia Wojtas (norma na I kategorię), w kategorii juniorów na I miejscu sklasyfikowano Kacpra Karasia a juniorek Katarzynę Uliasz.

Spośród młodzików najlepszy okazał się Samuel Węgrzyn przed Krzysztofem Mastejem (norma na II kategorię), kategorię młodziczek wygrała Martyna Mansz.

O losach tytułu mistrza i mistrzyni Krosna na 2020 r. w grupie A, zdecydowała emocjonująca partia pomiędzy Katarzyną Uliasz a Dominikiem Gazdą, gdzie mająca przewagę zawodniczka "Uranii" Krosno nie dostrzegła wygrywającej kontynuacji.

Królewska gra łączy pokolenia, w których spotkania i rywalizacja wnuków z dziadkami jest możliwa. W krośnieńskich mistrzostwach grup A i B, bardzo często dochodzi do spotkań rodzinnych, w których nie zawsze górą są starsi. W grupie B zwyciężył junior Ksawery Forc (uzyskał normę na II kategorię) przed juniorem Michałem Omachlem, Tadeuszem Batorem oraz Krzysztofem Romanem. Najlepszym młodzikiem został Piotr Mazur a młodziczek Anna Kuczek. Rewelacją i najmłodszym uczestnikiem tych zawodów był pięcioletni Maksymilian Wojtuń, który potrafił zagrozić najlepszym.

Na zakończeniu mistrzostw medale, puchary, nagrody rzeczowe i upominki wręczyli: Wiceprezydent Miasta Krosna Bronisław Baran wraz z Przewodniczącą Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Krosna, Anną Dubiel.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.