W sobotę 22 lutego w sali Domu Ludowego odbył się finał drugiej edycji plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Żeglec.
W plebiscycie udział wzięło 18 uczestników (wybranych przez organizatorów) z pośród 73 sportowców, którzy reprezentowali w 2019 roku Żeglce lub drużynę Błękitnych Żeglce (nie wszyscy wyrazili chęć udziału w plebiscycie).

Podczas miesięcznego głosowania zabrano 217 ważnych głosów. Najpopularniejszym sportowcem okazał się Karol Winiarski, były żużlowiec a obecnie biegacz, zdobywca Korony Polskich Półmaratonów oraz uczestnik marcowych Mistrzostw Świata w Półmaratonie w Gdyni.

Drugie miejsce w plebiscycie przypadło piłkarzowi Błękitnych Żeglce, związanemu z klubem od 2005 roku, Mateuszowi Grzesikowi. Na trzeciej pozycji po bardzo zażartej walce (zdecydował ostatni głos) uplasował się najlepszy w historii bramkarz Błękitnych Żeglce, Michał Wolski.

Puchary oraz nagrody dla pierwszej trójki ufundowali organizatorzy plebiscytu: radna Żeglec i jednocześnie sołtys sołectwa Iwona Skalska, prezes Błękitnych Żeglce Tomasz Serwa oraz Wójt Gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski, który objął patronat honorowy nad plebiscytem.

Pierwsza dziesiątka plebiscytu przedstawia się następująco:
1. Karol Winiarski - 232 pkt
2. Mateusz Grzesik - 165 pkt
3. Michał Wolski - 124 pkt
4. Kamil Łukaszewski - 122 pkt
5. Nikodem Wierdak - 116 pkt
6. Magdalena Wierdak - 99 pkt
7. Jakub Kijowski - 93 pkt
8. Daniel Skalski - 91 pkt
9. Izabela Barsznica / Kamil Drąg / Arkadiusz Frużyński - 73 pkt

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.