Pani Helena Kocur z Ustrobnej świętowała 101 urodziny. Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański.
Pani Helena Kocur urodziła się dokładnie 5 marca 1919 roku w Ustrobnej. Jest aktualnie najstarszą mieszkanką Gminy Wojaszówka. Od urodzenia mieszka w Ustrobnej wraz z rodziną, która otacza ją troskliwą opieką i darzy miłością.

Jubilatka zaraża wszystkich swoim uśmiechem i radością życia. Nie usłyszymy z jej ust słów zniechęcenia czy narzekania, choć wiele przeżyła. Były to zarówno piękne chwile jak i tragiczne zdarzenia, choćby podczas II wojny światowej, których niestety los jej nie szczędził.

101 urodziny Heleny Kocur

Pani Helena to skarbnica wspomnień i historii, zwłaszcza związanych z Ustrobną i Gminą Wojaszówka. Z rozrzewnieniem wspomina czasy młodości i wydarzenia związane z najbliższymi. Zapewne niejeden z mieszkańców pozazdrościłby Pani Helenie niezwykłej pamięci - doskonale pamięta imiona i nazwiska koleżanek, z którymi chodziła do szkoły.

Piękny wiek nie przeszkadza Pani Helenie w realizacji swojego hobby - bardzo lubi rozwiązywanie krzyżówek oraz układanie niezwykłych pejzaży z małych kawałeczków puzzli.

Z najlepszymi życzeniami, dostojną Jubilatkę 5 marca odwiedził Sławomir Stefański - Wójt Gminy Wojaszówka, a znając zamiłowanie Pani Heleny do tradycyjnych smaków przyniósł w podarku własnoręcznie upieczony chleb oraz miód z własnej pasieki, na osłodę życia ale i dla zdrowia.

101 urodziny Heleny Kocur

Do grona składających życzenia dołączyła Jadwiga Nowak - radna Gminy Wojaszówka, Helena Duda - przedstawicielka Caritas, Barbara Stefańska - sołtys Ustrobnej, Krystyna Owsiak - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz wszyscy mieszkańcy za pośrednictwem wójta Sławomira Stefańskiego, który składał życzenia w imieniu całej naszej społeczności.

Dostojnej Jubilatce składamy życzenia 200 lat życia w zdrowiu i miłości, w otoczeniu kochającej Rodziny.
Udostępnij ten artykuł znajomym: