Fundacja Jaś Wędrowniczek z Rymanowa we współpracy z lokalnymi nauczycielami nagrywa krótkie filmiki edukacyjne dla uczniów klas I-IV i IV-VII.
W obecnym, trudnym dla nauczycieli i uczniów czasie Fundacja Jaś Wędrowniczek postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom edukacyjnym dzieci i młodzieży. Proponuje aktywne wsparcie edukacji uczniów szkół podstawowych.

- Nauki nie możemy zaniedbać, dlatego w Jasiu Wędrowniczku stworzyliśmy małe studio nagrań do którego zapraszani są nauczyciele pracujący w pobliskich szkołach. Dzięki temu powstają krótkie audycje dotyczące wybranych tematów szkolnych - tłumaczy Justyna Szepieniec, prezes Fundacji Jaś Wędrowniczek z Rymanowa.

W pierwszym odcinku o "Wielkiej historii z Rymanowem w tle" opowiedział Stanisław Penar, nauczyciel w Zespole Szkół w Rymanowie, a lekcja skierowana była do uczniów klas I-IV.Z kolei dr Wojciech Krukar, nauczyciel geografii w ZSP w Rymanowie przygotował lekcję dla klas I liceum "Działalność wód płynących na przykładzie rzeki Wisłok".Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno uczniów jak i pedagogów i pokazała, że nauka przed komputerem nie musi być nudna. W trakcie przygotowania są kolejne lekcje: "Wybrane zjawiska optyczne w przyrodzie" Marcina Kielara, "Łemkowie - górale Beskidu Niskiego" dra Zygmunta Pelczara oraz "Magiczna liczba PI".

Z kolei jeden z uczniów rymanowskiego liceum potwierdził udział w audycji z tematem filmowym. Materiału dydaktycznego nie braknie, aczkolwiek nauczyciele z każdej dziedziny nauki bardzo chętnie widziani.
- Nagranie jednej audycji to około półtorej godziny, wcześniejsze przygotowanie tematu przez prelegenta w domu, a następnie złożenie materiału przez "Zawada_film" - opowiada prezes Fundacji.

Jak dodaje Justyna Szepieniec, podczas nagrania zachowane są środki bezpieczeństwa. - Dbamy o to, aby w nagraniu uczestniczyły tylko dwie osoby: wykładowca i filmowiec. Będziemy nagrywać tak długo na ile siły pozwolą. Jesteśmy pewni, że powstaną wspaniałe audycje edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży nie tylko z terenów Gminy Rymanów - dodaje Justyna Szepieniec.

Informacje o nowopowstałych audycjach na bieżąco pojawiają się też na facebookowym profilu Hotelu Jaś Wędrowniczek.

~gość

25-03-2020 18:05 8 79

Chociaż już dawno ukończyłem naukę w Liceum to z wielką uwagą wysłuchałem obydwu lekcji.
Dla tych którzy wymyślili tą formę nauczania należą się podziękowania. Ale szczególnie dziękuje obydwu Panom. Panowie przedstawili w bardzo ciekawy sposób dużo wiedzy z historii i geografii. Niech sie inni na Was wzorują.
Dziękuje i pozdrawiam z kwarantanny.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.