Zakończyły się wakacje, ale nie był to czas wolny dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie. W tym roku biblioteka przygotowała szereg imprez bibliotecznych pod nazwą Wakacje w Bibliotece.
W programie znalazło się szereg działań mających na celu promocję książki i czytelnictwa, pokazania biblioteki pedagogicznej jako miejsca atrakcyjnego. Zorganizowano między innymi spotkania z książką i filmem, zwiedzanie Biblioteki, wakacyjne ekspozycje zbiorów. Towarzyszyły im rozmowy i dyskusje na temat współczesnej literatury.

Dla dzieci z Krośnieńskiego Oratorium "Twój Dom", z półkolonii Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz z Krośnieńskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej przygotowano spotkania, w trakcie których mogli przenosić się w świat książkowych i filmowych podróży. Dzieci obejrzały m.in. "Magiczne drzewo", "1000 miejsc, które trzeba zobaczyć". Spotkaniom tym towarzyszyły również głośne czytanie fragmentów książki Rene Gościnnego i Jean Jacques Sempe "Nowe przygody Mikołajka".

Również filie biblioteki przygotowały ciekawe propozycje dla dzieci m.in.: "W 80 dni dookoła świata, czyli wakacje z książką", "Podróże po literaturze różnych krajów i kontynentów", "Z bajkowym przyjacielem na wakacje".

Dla czytelników odwiedzjących w tym czasie nasze biblioteki przygotowano ekspozycje książek: "Lektury na wakacje", "Wędrówki z książką w krainę marzeń", : "Zabierz mnie na wakacje", "Na wakacje z Katarzyną Michalak", "Warto przeczytać", "Z książką na walizkach - czytamy w podróży i nie tylko".

Zaprezentowaliśmy także wyniki plebiscytu "Książkowa Lista Przebojów", w której poprzez głosowanie czytelnicy proponowali swoje wakacyjne wybory książkowe.

Ogółem z różnych form wakacyjnego spędzania wolnego czasu skorzystało ok. 300 uczestników. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym za zainteresowanie i zapraszamy do korzystania z naszych usług przez cały rok.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.