Jest duża szansa, że w Krośnie za dwa lata powstanie nowoczesny budynek filharmonii.
Wielu mieszkańców Krosna i południowej części naszego województwa chciałoby budowy obiektu z prawdziwego zdarzenia dla melomanów. Miałyby się w nim odbywać koncerty na wysokim poziomie artystycznym.

Na początku marca pojawiła się szansa, że Krosno, po Rzeszowie doczeka się filharmonii. Projekt "Filharmonia Krośnieńska" zyskał uznanie specjalistów z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Znalazł się na liście projektów, które uzyskały dofinansowanie. Jak udało nam się ustalić, w ramach projektu ma powstać nie tylko budynek filharmonii, ale także stworzona zostanie "Orkiestra Filharmonii Krośnieńskiej". Pierwszeństwo w naborze będą mieli muzycy, którzy spełnią kryteria z Krosna i powiatu krośnieńskiego grający w orkiestrach dętych w Krośnie i powiecie oraz absolwenci szkół muzycznych z miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego.

lotnisko w Krośnie
Filharmonia Krośnieńska ma zostać wybudowana terenie krośnieńskiego lotniska

Filharmonia Krośnieńska, wraz z miejscami parkingowymi na około 200 samochodów, ma zostać wybudowana na terenie krośnieńskiego lotniska, od ul. Kaczorowskiego, w miejscu, gdzie odbywają się obecnie Górskie Zawody Balonowe.

Aby umożliwić szybsze dotarcie do filharmonii w Krośnie, władze Krosna i Miejsca Piastowego planują budowę nowej drogi. Miałby ona przebiegać od lotniska w Krośnie przez Głowienkę, Wrocankę i połączyć się z drogą krajową S19 między Miejscem Piastowym a Rogami. W połowie roku ma być gotowy wspólny projekt o dofinansowanie ze środków unijnych.

Jak udało nam się ustalić, prezydent Krosna Piotr Przytocki i wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik przeprowadzili w biegłym tygodniu telekonferencję w tej sprawie.

[AKTUALIZACJA]
Powyższa informacja jest żartem primaaprilisowym