Samorząd województwa podkarpackiego uruchomił unijne pieniądze z RPO na najpilniejsze zakupy dla szpitali. Z 50 mln zł, 20 mln zł już zostało uruchomionych.
Zakupy będą w pierwszej kolejności dotyczyć środków ochrony zdrowia dla personelu medycznego - chodzi o maseczki, gogle, jednorazowe rękawiczki, płyny do dezynfekcji, kombinezony. Zamawiany jest także sprzęt niezbędny w udzielaniu pomocy osobom zarażonym. 20 sztuk respiratorów trafi do szpitala zakaźnego w Łańcucie.

W trakcie jest także zakup urządzenia do przeprowadzania testów na obecność koronawirusa dla sanepidu. Sanepid otrzyma także 7 samochodów potrzebnych do przewozu próbek.

Z kolei każda z pięciu stacji pogotowia w województwie, w tym w Krośnie, dostanie po 3 ambulanse, w sumie 15 aut, które będą służyć do przewozu pacjentów i pobierania wymazów.

pogotowie ratunkowe w Krośnie
Siedziba Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie znajduje się przy ulicy Grodzkiej

- Samorząd województwa podkarpackiego działa wspólnie z wojewodą i wojewódzkim inspektorem sanitarnym. Nasze działania są przez to skoordynowane i odpowiadają na najpilniejsze potrzeby. Mamy już zebrane zapotrzebowanie ze szpitali oraz instytucji walczących z koronawirusem. Wiemy, co i gdzie jest potrzebne. W pierwszej kolejności doposażony będzie szpital jednoimienny w Łańcucie, który jest placówką wyznaczoną do walki z epidemią, ale także 6 oddziałów zakaźnych innych podkarpackich szpitali - powiedział marszałek województwa Władysław Ortyl.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.